Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Čichá to každý, ale nikdo neodklopí víko! Reportáž od omamného pramene, kde se otrávil režisér Kačena

+ Dalších 5 fotografií
Divadelní režisér Jan Kačena (37) se 1. září vracel z flámu a rozhodl se, že se půjde načichat halucinogenních výparů u Ferdinandova pramene v Mariánských Lázních. Otevřel si šachtu, která byla nezabezpečená, a bohužel do ní spadl. V současné době se nachází v nemocnici ve vegetativním stavu a jeho mozek je poškozen z 99 %. Přímo v Mariánských Lázních jsme zjistili, že halucinogenní výpary k pramenu chodí čichat hodně lidí. Nikoho ale nenapadlo manipulovat s poklopem a snažit se do šachty dostat.

Režisér Jan Kačena se pokoušel nadýchat halucinogenních výparů u Ferdinandova pramene v Mariánských Lázních, ale bohužel do šachty spadl. Podle svědků byla přítomna pádu režiséra mladá žena, která se údajně také nadýchala výparů a nebyla schopna zavolat záchranku.

Podle informací eXtra.cz režiséra nalezl až ráno muž, který si šel k pramenu zaběhat. Přivolaná městská policie se snažila režiséra dostat ze šachty ven, ale sami se přiotrávili jedovatým plynem. Jana Kačenu zachránili ze šachty až přivolaní hasiči, kteří měli potřebné vybavení.

Mozek režiséra byl ale 40 minut bez kyslíku, a proto je značně poškozený. Lékaři nedávají příbuzným velkou naději. Režisérova přítelkyně, která u pramene také byla, ale věří, že Kačena svůj boj zvládne a z vegetativního stavu dostane. „Dejchá, srdce tepe, je silnej a zvládne to. Zvládne,“ uvedla Kateřina s tím, že dnes už ví, že odklápět víko nebyl dobrý nápad.

Do Mariánských Lázní se vypravil štáb eXtra.cz. Zjistili jsme, že víko od šachty nebylo zabezpečené, ale nikoho z místních nenapadlo do šachty lézt.

„Mě by to nenapadlo tam lézt. Foukají to všichni, to ano. Na těch poklopech ale bývá navíc lebka, aby bylo jasné, že se tam zkrátka lézt nemá,“ uvedl místní mladík. „Našel ho kamarád, který si šel ráno zaběhat. Sám je z celé situace hodně špatný,“ dodal mladý muž.

V pátek jsme se pokusili kontaktovat vedení města. Telefon zvedl jen tajemník, který sdělil, že o tragické události nic neví. Na konci týdne ale byl poklop zabezpečen, aby nikdo nemohl opakovat chybu, kterou Kačena udělal.

„Posedávala tam místní omladina a občas si někdo fouknul. Na okamžik vás to hodí jinam. Ten stav se blbě popisuje, když to nezkusíte. Samotného mě překvapuje, že s tím nikdo nic nedělal již dříve. Každý tady ví, jak to funguje,“ uvedl další muž, který se podivuje nad tím, že vedení města situaci kolem pramene neřešilo již dříve.

Související články

Další články