Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Chystá se největší masová vražda koček v dějinách! Koně už to mají za sebou!

Někdo má kočku za domácího mazlíčka, jiný v ní vidí nepřítele.
+ Další fotografie
Australská vláda plánuje největší masakr koček v dějinách. V příštích letech jich budou popraveny 2 miliony. Podobný osud postihl australské divoké koně.

Australané mají pocit, že největším nepřítelem v jejich zemi je kočka. Z domácího mazlíčka se časem stala polodivoká šelma, která zabíjí vše, na co stačí. V australské divočině navíc nemá přirozené nepřátele.

Vláda chce vybít 2 miliony koček, protože ničí původní faunu. Odhaduje se, že ročně kočky uloví až 80 milionů kusů ohrožených zvířat. Za posledních 100 let kočky prý zlikvidovaly až 28 původních druhů.

Kočky prý budou likvidovány speciálním jedem, který bude pro ostatní zvířata neškodný. Tak uvidíme. Vypouštění podobných věcí do přírody se v minulosti moc neosvědčilo.

V roce 2013 Australané takto likvidovali obrovská stáda divokých koní v Severním teritoriu. Koně se přemnožili a neměli vodu. Stříleni byli z vrtulníků. Ochránci zvířat se mohli vzteky pominout. Podobně jako nyní v případu koček.

Vládní činitelé ale oponují, že kočky ani koně nejsou v Austrálii původním druhem. Nutno v tomto případě zdůraznit, že původním druhem není v Austrálii ani všemocný bílý člověk.

Mohlo by vás zajímat

Další články