Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Chyby ve filmu o skupině Queen: Jak to bylo ve skutečnosti s Freddieho nemocí?

Zdroj: CSFD.cz
+ Dalších 9 fotografií
queen
Životopisný film, který se dostal na plátna kin v říjnu letošního roku trhá rekordy. Praví fanoušci skupiny Queen byli ale nemile překvapeni. V jakých momentech se film liší od reality a co do snímku nebylo vloženo vůbec? Na to jsme se v redakci extra.cz zaměřili a přinášíme vám ty nejzásadnější chyby tvůrců tohoto snímku.

Film samozřejmě nemá úplně kopírovat realitu, nicméně tohle jsou skutečnosti, které se s opravdovým životem skupiny Queen rozcházejí…

Seznámení členů Snímek nám ukazuje Freddieho Mercuryho na koncertě skupiny Smile, kde po vystoupení nesměle oslovuje Briana Maye s Rogerem Taylorem a žádá je, aby ho vzali mezi sebe. Pravda je ovšem taková, že Mercury poznal Maye i Taylora na vysoké škole a s Mayem sdílel před vstupem do skupiny i byt.

Mercury a jeho choroba

Ve filmu je Freddiemu diagnostikován virus HIV ve chvílích, kdy prochází nejhorším stádiem deprese. Tato diagnóza mu otvírá oči, vrací se zpět ke skupině, mění svůj životní styl a věnuje se těm, kteří ho mají nejraději. Tato chyba fanoušky rozohnila, protože mění smysl jeho chování. Ve skutečnosti se Freddie Mercury o své nemoci dozvěděl až v dubnu 1987, tedy dva roky po show Live Aid.

Příběh Jima Huttona

Po jednom z jeho nezřízených večírků se ve filmu Freddie zajímá o číšníka Jima Huttona, který uklízí nepořádek po hostech. Pěvecká legenda se pokusí ho svést, ale je číšníkem odmítnuta s tím, že tu pro něj bude až tehdy, kdy si bude vážit sám sebe. Ačkoliv jde nepochybně o krásný příběh, realita byla trochu jiná. Jim Hutton totiž nebyl číšník, ale kadeřník a s Freddiem se seznámil v nočním klubu. Pravdou ovšem je, že jakmile našel Freddie vnitřní klid, Huttona dohledal a ten s ním skutečně zůstal až do úplného konce.

Osudové setkání s Mary Austin

Poté, co se Freddie seznámí po vystoupení kapely Smile s Brianem Mayem a Rogerem Taylorem, setkává se i s krásnou blondýnkou jménem Mary Austin. Jejich setkání ovšem byla náhoda jen na plátně. V reálu se totiž seznámili až v době, kdy byla skupina zformována a Mary byla původně přítelkyní Maye. Podle všeho se dokonce Mercury zeptal Maye, zda může Mary Austin vůbec pozvat na rande.

Rozpad skupiny

Tvůrci nám ukazují událost, která se nikdy neodehrála. Poté co byl Freddiemu nabídnut čtyřmilionový kontrakt za to, že se vydá na sólo dráhu, ostatní členové kapely to nesli špatně a jejich vztahy se začaly hroutit jako domečky z karet. Ve skutečnosti se ale skupina nikdy nerozpadla a bubeník Roger Taylor vydal dvě alba ještě před Mercuryho prvním albem Mr. Bad Guy.

Vystupování před Live Aid

Bohemian Rhapsody chce diváky přesvědčit, že Mercuryho ambice zavinily rozpad kapely a že poté, co si uvědomil, jak moc mu členové skupiny chybí, přišel za nimi s prosbou o návrat. Ve filmu se všichni dohadují, zda mají po tak dlouhé pauze společně vystupovat. Ale jak už bylo zmíněno, kapela se skutečně nerozpadla a rok před koncertem Live Aid byla skupina Queen na šňůře propagující jejich nejnovější album The Works.

Písně a čas

Ve filmu je rok 1980 a Brian May učí ostatní členy hudební podklad pro píseň We Will Rock You. Tato píseň ale vyšla už v roce 1977. Opačnou chybu udělali tvůrci s písní Fat Bottomed Girls, kterou skupina hraje na koncertě v USA v roce 1975. Tento song ale zazněl naživo poprvé až v roce 1978.

Související články

Další články