Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Chyby a zajímavosti v pohádce Byl jednou jeden král. Co se nepovedlo?

Zdroj: Československý státní film
+ Další 2 fotografie
pohádka
Pohádka nazývaná jako sůl nad zlato se skutečným názvem Byl jednou jeden král má nesčetně příznivců a nejednoho diváka chytla za srdce. S Maruškou, která chytře přivede svého královského otce k rozumu, mnozí soucítí. Přinášíme vám chyby a zajímavosti, které o pohádce možná nevíte.

Chyby

1. Scéna v bažině

V nepříjemné situaci, a to při tom, kdy se král topí v bažině, diváci vidí, že je uvězněn pouze po pás, když ovšem z prokleté bažiny vyleze, je od bahna špinavý celý, jako by se potápěl.

2. Scéna s odhozeným slanečkem

V této scéně se král naštve a odhodí slanečka na zem. Ten dopadne nalevo od psa, v dalším záběru ovšem leží slaneček vedle pejska z druhé, tedy pravé strany.

3. Scéna nakládání zlata

Ani tento záběr se nevyhnul chybě. Když král s komořím nakládají zlato v královské pokladnici, najednou ze záběru zmizí závěs, který měli nad hlavami. I když se ani pohádky nevyhnou pár chybičkám, nenechejte si zkazit jejich jedinečnou atmosféru a dívejte se na ně dál, chyby nechyby!

Zajímavosti

1. Milena Dvorská se do pohádky dostala náhodou

Herečka Milena Dvorská si šla po představení pro podpis k Janu Werichovi, který se chystal natáčet pohádku Byl jednou jeden král. S Dvorskou si hned vyměnili adresy, jelikož se na roli Marušky hodila. Adresu oba ztratili, a tak dostal Werichův dobrý přítel instrukce, jak filmovou Marušku najít a našel.

2. Legrace musí být

Pohádka původně nebyla vůbec veselá, ale Jan Werich v ní prosadil více humoru, a to i toho skrytého, takže když šli rodiče s dětmi do kina, uchechtávali se hlavně rodiče.

3. Inspirace k tvorbě

Autorem scénáře je Jiří Brdečka. Ten si sehnal veškeré dostupné materiály týkající se motivu pohádky z různých koutů světa a na základě toho vytvořil Byl jednou jeden král.

Související články

Další články