Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Chybělo málo a Mirka nemusela hrát Borůvku: Šafránková se odmítla svléknout

Zdroj: archiv
+ Další 3 fotografie
Herectví
Herečka Miroslava Šafránková (61), mladší sestra ještě slavnější Libušky Šafránkové, si zahrála několik výrazných rolí a zanechala tak po sobě v české kinematografii významnou stopu. Byla obsazena do několika filmů i seriálů, ale pro diváky to bude navždy Borůvka z Básníků. Chybělo ale málo a do role nemusela být obsazena. Měla se totiž před kamerou svlékat, což odmítla. Jak to nakonec režisér vyřešil?

Miroslava Šafránková byla obsazena do své první role v pouhých patnácti letech. Měla skvěle našlápnutou kariéru a objevila se v řadě českých filmů i seriálů. Ačkoli neměla tak vysoké ambice jako její starší sestra Libuše, zvládla se prosadit a vrýt se do paměti diváků.

Všichni si ji jistě pamatují v roli Borůvky z komedie Jak svět přichází o básníky. Patří k jedné z nezapomenutelných filmových postav. Jenže součástí její role bylo i to, že se má herečka ve scéně prvního milování svléknout. S tím Mirka nesouhlasila a zásadně to odmítla. Nic ji nepřesvědčilo a stála si za svým.

Pro některé režiséry by tahle překážka mohla být rozhodující pro rozloučení se s hercem. Ovšem tvůrcům se Mirka v roli Borůvky zkrátka líbila, a tak vymysleli náhradní plán. Režisér Dušan Klein to vymyslel opravdu fikaně. Místo hrané scény vložil do filmu kreslenou. Tento improvizační prvek se mu zalíbil natolik, že animovanými vsuvkami potom vyplnil celý film.

V dalších pokračováních se už Mirka neobjevila. Nabídky k zopakování role Borůvky odmítla. Ve druhém díle Mirka už nehrála a ani hlas, který Štěpána informuje o její svatbě, jí nepatřil. Scénu tehdy namluvila Zlata Adamovská.

Související články

Další články