Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Chvilkaři obsadili metro: Babišem straší Prahu. Venkov stojí za premiérem

Mikuláš Minář
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 9 fotografií
PROTEST
Úterní demonstrace na Václavském náměstí sdružení Milion chvilek pro demokracii zjevně nestačila a možná, že i kvůli tomu, že Andrej Babiš (65) jejich požadavky na odstoupení ignoruje, šíří už myšlenky proti trestně stíhanému premiérovi i ve stanicích pražského metra. Nebylo by ale lepší, kdyby Chvilkaři zkusili oslovit také venkov?

Tahle aktivita Chvilkařů je úplná novinka. Dosud „jen“ svolávali nespokojence na náměstí, nyní se setkávají s Pražany, kterým předávají letáky s velkým nápisem Demisi a také s vysvětlujícím textem, proč je podle nich předseda vlády ve střetu zájmů a proč by tím pádem měl okamžitě odstoupit.

Dobrovolníci v čele s hlavním organizátorem protestů Mikulášem Minářem (26) ve středu mezi pátou a sedmou podvečerní obsadili Můstek, Dejvickou a Náměstí Míru na trase A, ve čtvrtek Anděl, Florenc a Národní třídu na „béčku“ a v pátek mají v plánu potěšit svou přítomností cestující na trase C, konkrétně ve stanicích I. P. Pavlova, Florenc a Kačerov.

Nedůvěra

Škarohlídi se spolku začali hned vysmívat s tím, že jde o letáky, které na poslední demonstraci nestačili rozdat, protože o ně prý nebyl tak velký zájem. Na tiskovině je ale také pozvánka na další demonstraci, která se koná opět v úterý.

O Praze se ví, že je silně protibabišovská, hnutí ANO zde ve volbách před dvěma lety získalo jen dvacet procent, což bylo o devět procent méně, než byl celostátní průměr. Je otázka, jestli by se Chvilkaři odvážili třeba do Moravskoslezského kraje, kde měl Babiš 35 procent, nebo do Ústeckého, kde skončil ještě o dvě procenta lépe.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy