„Naše město i celá Česká republika mají, i když se to na první pohled nemusí zdát, poměrně bohatou ragbyovou tradici a návštěva týmu All Blacks k popularizaci ragby v České republice určitě pomůže. Úspěšný rozvoj tohoto sportu byl totiž přerušen nejdříve 2. světovou válkou a poté 40 lety komunistického režimu, který ragby začal považovat za buržoazní sport. Přesto se však ragby nepodařilo nikdy zcela potlačit a vždy se našli lidé, kteří ho s chutí a nadšením hráli,“ připomněla primátorka Adriana Krnáčová.

Praha je pro rok 2016 Evropským hlavním městem sportu. „Tento titul neznamená pouze podporu sportovních turnajů, ale také klubů pracujících s dětmi a mládeží. Z ní pochopitelně nemůžeme vynechat ani ragby, které i díky přímým přenosům ze světových šampionátů začíná u nás opět získávat na popularitě. Zde bych chtěla velmi poděkovat všem, kteří práci s mladými ragbisty věnují svůj čas a energii,“ dodala Krnáčová.

New Zealand Ambassador´s XV je tým složený z hráčů ragby z Nového Zélandu, kteří působí v Evropě (ať už na amatérské, poloprofesionální či profesionální úrovni). Tento tým si zahrál proti českému národnímu týmu již v loňském roce, kdy nadšeně bojující Češi nakonec podlehli hráčům v tradičních černých dresech s kapradinou 32:36.