Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Chválili jste teroristu z Nového Zélandu? Můžete skončit na 2 ROKY ZA KATREM!

Chválili jste teroristu z Nového Zélandu? Můžete skončit na 2 ROKY ZA KATREM!
Zdroj: Facebook/archiv
Předchozí Další
+ Dalších 41 fotografií
Útok v mešitě
„Mstitel, hrdina, zaslouží si pomník!“ V takovém tónu se nesou ty umírněnější vzkazy, jimiž řada Čechů dává najevo podporu teroristovi Brentonu Tarrantovi (28). Ten spolu s dalšími třemi útočníky v pátek vystřílel dvě mešity v novozélandském městě Christchurch. Zemřelo 49 lidí, dalších 48 je zraněných a někteří bojují o život. Policie už komentáře, které schvalují terorismus, prošetřuje a všem provinilcům vzkazuje, že mohou jít až na 2 roky sedět!

Ti, kteří schvalují teroristický útok na Novém Zélandu, ruce zákona neutečou. Každý, kdo svými slovy podpořil zadrženého útočníka Brentona Tarranta (28), který v pátek rozpoutal ve dvou mešitách krvavá jatka, už může akorát zpytovat svědomí.

"V souvislosti s teroristickým útokem na Novém Zélandu bych chtěl ujistit veřejnost, že Policie ČR se od včerejška věnuje všem aktivitám, které by se daly vykládat jako schvalování trestného činu, pečlivě je prověřuje a zajišťuje důkazy pro případné trestní řízení," ubezpečil v sobotu ministr vnitra Jan Hamáček (40).

Zatočit s nenávistí, která se už několik hodin šíří po sociálních sítích, slibuje i policejní prezident Jan Švejdnar. "Žádné projevy souhlasu s terorismem, extremismem nebo podněcování nenávisti nebude policie tolerovat. Máme celou řadu nástrojů, jak pachatele tohoto druhu trestné činnosti odhalovat," potvrdil Hamáčkova slova šéf policistů.

V případě odsouzení mohou podněcovači nenávisti skončit za mřížemi, a to až na 2 roky.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy