Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Chůva smrt z Chebu: Otravovalo ji dítě, kopnutím ho zabila

Zdroj: Pixabay
TRAGÉDIE
Dvacet let byla populární mezi vietnamskou komunitou v Chebu, lidé si ji najímali jako chůvu pro své ratolesti. Dva roky nazpět ale žena, jíž se říká "babi", hlídala přes rok a půl starého chlapce. Dítko vyžadovalo víc pozornosti než ostatní a v jednu chvíli zatahalo ženu za nohu. Ta ho odkopla a chlapeček později v nemocnici zemřel na krvácení do mozku. Ženu čeká soud. Se zprávou přišel server Novinky.cz.

Událost se stala 10. března 2019. Obviněná žena připouští, že chlapce odkopla, když na ni dorážel v nevhodnou chvíli. Údajně držela v ruce jiné dítě a měla strach, aby jí nevypadlo z náručí. Policistům sdělila, že hoch spadl na záda a je možné, že se udeřil do hlavy. Pár okamžiků poté ho položila na postel a čekala, až usne.

Pro syna si v odpoledních hodinách přišel otec, kterému „babi“ tvrdila, že chlapeček stále spí. Tatínek čekal, ale po zhruba pětačtyřiceti minutách se snažil chlapce vzbudit, aby mohli odejít. Otec řekl, že chlapeček ležel na zádech vedle postele na zemi a oči měl obrácené v sloup. Skoro nedýchal a slabounce sípal. „Jakmile jsem ho vzal do náručí, hlavička mu padla dozadu a tělo bylo úplně bezvládné. Tak jsem ho položil na postel a řekl chůvě, ať zavolá sanitku,“ konstatoval nešťastný otec. Paní na hlídání zvolili na doporučení svých známých.

Státní zástupkyně viní ženu z úmyslného ublížení na zdraví s následkem smrti a požaduje pro ni vězení na pět let a zákaz profese chůvy u nezletilých taktéž na pět let. Odkazuje se na posudek soudního lékaře, který tvrdí, že fatální by mohl být jak úder, tak nelze vyloučit, ani že se hoch udeřil do hlavy poté, co byl odkopnut na zem.

Podle státní zástupkyně neměla chůva v úmyslu chlapce zabít. „Každý, i podprůměrně inteligentní člověk, který přišel do styku s dítětem v takto útlém věku, přece ví, že je s ním třeba zacházet velmi opatrně a šetrně. Z důvodu křehké tělesné konstituce je třeba zvlášť chránit jeho hlavu, která není dosud pevně srostlá. Obžalovaná si musela být vědoma toho, že úder, kop či podobný útok vedený velkou silou proti sotva dvouletému dítěti může mít za následek poranění hlavy, která mohou vést až ke smrti,“ stojí v obžalobě.

Znalci uvedli, že obžalovaná žena mohla být frustrovaná z chování dítěte, které znala chvíli a mělo problém s adaptací na nové prostředí. V důsledku toho bylo velmi náročné na pozornost. „Toto chování vnímala obžalovaná jako velmi zatěžující a narušující kontakt s ostatními hlídanými dětmi,“ tvrdí znalci.

Související články

Další články