Trendy
válka na Ukrajině Olympiáda v Paříži Petr Pavel kauza Kramný

Chůva Artura Štaidla otevřeně: Prožil si strašné trauma, už deset let se mnou nemluví, bolí to, říká

Golda Dvořáková dělala Arturovi chůvu.
Zdroj: Profimedia
Předchozí Další
+ Dalších 6 fotografií
Zpověď

Naposledy viděla Golda Dvořáková (70) Artura Štaidla (27) a jeho maminku Ivetu Bartošovou (†48) v červenci 2013. Přitom předtím se o něj několik let láskyplně starala jako Arturova chůva, vodila ho do školky a učila se s ním číst. Pro Aha! nyní smutná Golda promluvila o tom, že čeká, až udělá první krok Artur, který přišel nejen o svou maminku, ale později také o tatínka, slavného skladatele Ladislava Štaidla (†75). 

Dlouhých jedenáct let byla Zlata Dvořáková zvaná Golda chůvou malého Artura Štaidla a druhou matkou zpěvačce Ivetě Bartošové. Golda učila malého Artura nejen číst, ale vodila ho také do školky a hrála si s ním.Bolí to, ale snažím se to pochopit. Artur si musel prožít obrovské trauma a možná ho řeší tak, že nechce mít vůbec nic společného s lidmi, kteří by mu připomínali mámu,“ nechala se slyšet Golda pro Aha!

Jenže od července 2013 Artura neviděla. A to ani poté, co 29. dubna 2014 spáchala zpěvačka Iveta Bartošová sebevraždu skokem pod vlak. Poté, co byl v lednu 2021 odvezen otec Artura Ladislav Štaidl do nemocnice s covidem, Golda si na Artura sehnala telefon s tím, že mu napíše. Jenže tak nakonec neučinila.

Neozvala se mu

Golda tento krok vysvětluje takto: „Přišel o oba rodiče, chtěla jsem ho aspoň trochu psychicky podpořit. Nakonec jsem to ale neudělala a raději napsala Láďovu synovi Jirkovi. A když Láďa zemřel, měla jsem sto chutí Artura obejmout, polaskat. Ale opět jsem mu ani nenapsala. Právě proto, že mu nevidím do hlavičky. To nechávám na něm, když se ozve, budu šťastná. A pokud se objeví, otevřu mu láskyplně náruč!“

Doporučené video: Pavel Pásek o Ivetě Bartošové.

Odešla od nich

Zlata Dvořáková alias Golda byla pro Artura chůvou a Bartošová ji dlouho považovala za součást rodiny. Ovšem ona nakonec po jedenácti letech odešla, jelikož cítila napětí ze strany Jiřího Pomeje (†2019), kterého si v roce 2008 vzala za muže.

Každý rok na výročí Ivetiny sebevraždy si doma zapálí svíčku, jak před lety prozradila pro eXtra.cz. „Já v ten den zapálím svíčku na kolejích, na konci té její poslední cesty. Ostatně jako každý rok,“ řekla.

Kateřina Ujfaluši o intimních scénách v Ulici: Přítele to zamrzelo, ale už se uklidnil, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy