Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Chudý penzista Jiří Paroubek: Na mejdanu v Teplicích v jaguaru za dva miliony, nemovitost za osm

Chudý penzista Jiří Paroubek: Na mejdanu v Teplicích v jaguaru za dva miliony, nemovitost za osm
Zdroj: showpix.cz, Google Mapy/Street View
+ Další fotografie
Majetek
Když se bývalý předseda ČSSD a vlády Jiří Paroubek (68) před nedávnem rozváděl, u soudu podle své exmanželky Petry pořád předváděl, že je chudý důchodce. Na nedávný skandální mejdan papalášů v Teplicích ale dorazil v luxusním jaguaru za necelé dva miliony. Jak to má dál s majetkem?

Jiří Paroubek jako chudý důchodce?

„Nechci se chlubit, ale kdo z vás to má?“ Památná věta bývalé hlavy české vlády, když médiím ukazovala svůj majetek a příjmy, už dávno zlidověla. A mohla by platit dodnes.

Jiří Paroubek si v politice udělal řadu známostí a pak se mu prý také (podle jeho vlastních slov) podařilo vydělat miliony na burzovních spekulacích.

Když se řešilo, kolik peněz by měl platit na dceru, podle Petry Paroubkové ze sebe před soudem dělal takřka nebohého a nemajetného penzistu, který žije pouze z pětadvacetitisícového důchodu. Proto alimenty původně činily „jen“ deset tisíc korun měsíčně, než je loni soud navýšil na čtrnáct tisíc korun.

Auto za miliony

Paroubek ale asi umí i hodně šetřit, protože když ho reportéři před pár dny vyfotili na mejdanu papalášů v jednom z hotelů v Teplicích, „přicválal“ si to v parádním červeném jaguaru, jehož cena se má pohybovat kolem dvou milionů korun. Kupoval ho, nebo si auto půjčil, aby ho důstojně reprezentovalo?

Expremiér kromě toho dle výpisu z katastru nemovitostí z půlky vlastní také řadový dům v pražské Velké Chuchli. Ten si s manželkou pořizovali v roce 2011 za 8 a půl milionu, jeho hodnota nyní může být i více než 16 milionů korun.

Luxusní dům

Původně byla nemovitost psaná výhradně na Paroubkovou, ale při rozvodu se s ní manžel soudil s tím, že dům patří do společného jmění manželů a že ho financoval zcela sám. Petra nakonec ustoupila a od té doby patří dům oběma.

Hodně peněz prý kdysi Jiří Paroubek vydělal prodejem knihy Plnou parou v politice, většinu jich ale měl investovat právě do domu. Jestli je dnes už opravdu jen výhradně penzistou užívajícím si zasloužený odpočinek, nebo zda si ještě vydělává jinak, to zůstává zahaleno tajemstvím.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy