Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Chudinka moje účetní udělala chybu! DĚLALA TO SE MNOU POPRVÉ, vypráví lidumil Babiš, proč mu pořád nesedí finance

Chudáček malý…
Zdroj: TMBK
Definitivně se měly vyřešit osobní finance Andreje Babiše, jenže se objevily další nejasnosti. Audit odhalil, že ministr financí a šéf hnutí ANO Andrej Babiš prodával některé ze svých firem svému Agrofertu. Ohýbal placení daní a získal tak stovky milionů. Částka ale nesedí s příjmy, které uvedl v majetkovém přiznání. Chybičku udělala chudinka účetní. To se prostě stane, že? Sorry jako!

Ministr financí Andrej Babiš (62) (62) měl dokázat, že v roce 2013 měl dost peněz na nákup korunovaných dluhopisů za 1,25 miliardy korun, jenže jeho příjmy s majetkovým přiznáním nesedí. Nyní byly zveřejněny výsledky auditu, které ho měly očistit, ale nestalo se. Přišlo se totiž na to, že Babiš prodával některé své firmy svému Agrofertu.

Takže si přišel na stovky milionů korun. Jenže částka, kterou uvedl nesedí s jeho majetkovým přiznáním. V majetkovém přiznání se totiž uvádí, že jde o částku po zdanění. Podle Andreje Babiše (62) jde o chybu a má jít o hrubou mzdu. Babiš ze všeho viní účetní.

„Je to chyba účetní, majetkové přiznání dělala poprvé. Jde o hrubou mzdu, nikoliv o příjmy po zdanění, jak se v něm píše. Proto vám to nevyšlo,“ řekl ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš zpravodajskému webu Českého rozhlasu. Za chybné oznámení o majetku mu nyní hrozí pokuta až 50 000 korun. Babiš si z toho ale nic nedělá, protože podle něj každý dělá chyby.

Související články

Další články