V NHL po něm neštěkne už ani pes, žádný klub o něj neprojevil zájem, tak se upíchl ve Finsku, jenže kluk z Kladna se neuchytil ani tam. Zradilo ho zdraví a další klub se ho radši zbavil. Chudák kluk, který byl zvyklý na nejvyšší soutěže a hlavně na příval peněz.

Nakoupil si nejen v Česku pořádné káry, těmi mohl mít každou buchtu. Jenže nebude se jich muset zbavit, když už teď nemá tolik peněz co v minulosti? A bohužel ekonomická stránka, která má sestupující tendenci, není zrovna to pravé afrodiziakum pro holky z Kozičky, které na Jirku v minulosti letěly.

Už ani jeho „hudební výchova“, kterou dřív dívkám nabízel, aby si mohly zahrát na jeho „píšťalku“, nefunguje. Možná se ještě nějaká holka chytí, která nebude mít zrovna velký přehled, že už si možná v NHL nikdy neškrtne, ale jinak je to bída.

Už může jen vzpomínat na ty časy, kdy holkám jen nabídl letenku a lístek na hokej a už roztahovaly nohy. Teď se bude muset hodně snažit, aby nějakou klofnul. Tak snad by si radši ty své luxusní káry měl nechat, aby aspoň měl nějakou návnadu a naději, že si štrejchne.