Michelle Carter (20) čelí obvinění z vraždy svého přítele Conrada Roye, kterého využila jako pěšáka ve své zvrhlé hře na život a na smrt. Pomocí textových zpráv a neustálého tlaku ho donutila k tomu, aby spáchal sebevraždu. V minulosti mu několikrát sebevraždu rozmluvila, protože Roy trpěl psychickými problémy v důsledku rozvodu jeho rodičů a tlaku, který na něj vyvíjel jeho bratr, který o sebevraždě přemýšlel už nějakou dobu. Jenomže vychytralá Michelle si uvědomila, že pokud bude mít titul truchlící přítelkyně, získá více pozornosti od svého okolí, a tak započala její hra.

V od začátku roku 2014 do léta si tito dva poslali přes 20 tisíc textových zpráv, z čehož minimálně 1000 vedlo ke smrti Conrada Roye. 2 dny před jeho smrtí Michelle psala svým kamarádkám, že Conrad je nezvěstný. Během toho ho urgovala, ať si pořídí trubici, kterou napojí na výfuk svého auta. V den jeho smrti mu poslala přes 40 zpráv, ve kterých ho nutila, aby to udělal ten den, že už není cesty zpět. V některých zprávách dokonce stálo, že Michelle je frustrovaná tím, že si život ještě nevzal. „Bojím se, že ublížím svojí rodině,“ psal Conrad. „Přes to se přenesou,“ odvětila mu Michelle.

Během samotného procesu vraždy si telefonovali a Conrad se svěřil, že si myslí, že to nezabírá, a chtěl vylézt z auta. Michelle na něj začala křičet do telefonu, ať se tam vrátí, že každou chvilku se musí udusit.

Posléze Michelle dokonce uspořádala baseballový turnaj na jeho počest. Ze zpráv, který si poté psala s Conradovým nejlepším kamarádem, vyplynulo, že chce mít všechny zásluhy za tento turnaj. Maličkou chybou, kterou Michelle udělala a vzbudila tím podezření, bylo, že turnaj uspořádala ve svém rodném městě, ne v Conradově.

Michelle se zřekla svého práva na řádný soud s porotou, takže její výpověď uslyší jenom soudce, který by v následujících dnech měl sdělit verdikt.

Láska někdy bodá jako nůž, ale tohle už je doopravdy moc.