Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Chtěla být krásná, teď je mrtvá! Anorexie z ní nejdřív udělala chodící kostru, pak ji dorazila

Touha po kráse ji nakonec stála život!
Zdroj: twitter
+ Další 3 fotografie
Nana Karagianni (†38) byla známá a hlavně oblíbená řecká moderátorka a modelka, která několik let bojovala s mentální anorexií. Její příběh šokoval celý svět. Touha po dokonalém a hubeném těle ji stála život.

Nana Karagianni se v Řecku živila jako úspěšná moderátorka a modelka a právě v průběhu kariéry modelky se u ní projevila mentální anorexie. Bála se totiž, že pokud by měla na těle hodně tuku, přijde o práci.

Když byla na vrcholu kariéry, odmítala si přiznat, že by měla problémy s jídlem či dokonce zmiňovanou anorexii. Pro kolegy z práce byla extrémně vyzáblá, ale ona sama se viděla jako obyčejná, hubená holka. A potřebovala být ještě tenčí.

Sama Nana přiznala, že byly časy, kdy vážila 25–26 kilogramů! Poté, co přišla o práci a jediný, kdo jí zůstal, byl její manžel věděla, že problém bude muset řešit. A hlavně si přiznat, že je opravdu nemocná a potřebuje pomoc.

Kromě anorexie si vybudovala silnou závislost na soláriu a její vzhled lidi děsil. Její nemoc trvala dlouhých 10 let a neobešla se bez množství hospitalizací a zdravotních problémů. Její téměř nulový příjem potravy způsobil zhroucení a následnou hospitalizaci, kde jí oznámili selhávání ledvin. Následně upadla do kómatu a když se probrala, přiznala, že se smrti bojí a děsí ji její stav i to, co se s ní děje.

„Nikdy bych si nemyslela, že bych mohla umřít na anorexii tak, jak mi popsali lékaři. Po léčbě v nemocnici mi řekli, že umírám, ale já jim nevěřím,“ řekla Nana v rozhovoru v roce 2016. Mezitím se jí ale začalo hroutit i manželství a její život byl na kousky. Psychicky nemocná žena se ale snažila z nemoci dostat a také neměla problém otevřeně mluvit o své poruše.

Přiznala, že její dětství bylo těžké poté, co se rodiče rozvedli. Byla v té době teprve na základní škole a pořád se ptala sama sebe, zdali ji rodiče milují. Nechtěla je zklamat a dřela proto, aby si získala jejich pozornost a lásku. Když byla v nemocnici, líbilo se jí tam, protože jí tam lidé věnovali pozornost. Nana Karagianni tento boj se zákeřnou nemocí nakonec nezvládla a nemoc ji dostala. Odešla mladá, v pouhých 38 letech.

Její příběh byl měl být pro mladé dívky varováním a ukázkou, co všechno může mentální anorexie způsobit. Mnoho modelek i známých holek na sociálních sítích dětem a mladistvým ukazuje, jak je skvělé být hubená a jíst co nejméně. Tohle by mělo skončit.

Související články

Další články