Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Tragický pokus o útěk z Kábulu: Fotbalista (†19) byl zaklíněn v podvozku letadla

V Afghánistánu zemřel mladý nadějný fotbalista.
Zdroj: Profimedia
Afghánistán

Ze současné situace v Afghánistánu mrazí. Když navíc svět obletěly záběry, jak se obrovské množství tamních obyvatel snaží zoufale nastoupit do amerického vojenského letadla odlétajícího z letiště v Kábulu, lidé byli v šoku. Jedním z těch, kterým se nepodařilo do letadla nastoupit a kteří zemřeli, byl i devatenáctiletý nadějný fotbalista Zaki Anwari. Informaci přinesl web The Guardian.

Teprve devatenáctiletý nadějný juniorský fotbalový reprezentant Zaki Anwari byl nalezen mrtvý v podvozku vojenského letounu C-17. Patřil k mnoha dalším zoufalým obyvatelům Kábulu, kteří se snažili prchnout před radikálními Tálibánci. Ti den předtím dobyli hlavní město a mnoho dalších měst obsadili. O úmrtí informoval web The Guardian.

Celý děsivý incident se stal v pondělí 16. srpna. Mladík se spolu s dalšími dostal k trupu letadla a toho se držel, i když letoun vzlétl. Dvěma lidem se však udržet nepodařilo a už při vzletu spadli z podvozku a zemřeli. Padající těla byla zachycena na mrazivém videu kolujícím po internetu. Ostatky devatenáctiletého fotbalisty měly být nalezeny až na letišti v Kataru, kde letoun přistál. Některé zdroje však uvádějí, že mladík při letu spadl.

Byl fotbalovou nadějí

Smrt mladíka zasáhla spoustu lidí. V Kábulu navštěvoval prestižní francouzskou střední školu Esteqlal a v šestnácti letech byl povolán do mladého národního fotbalového týmu. Chtěl utéci, protože se nechtěl podvolit Tálibáncům. „Byl pro mě jako bratr, mám na něj ty nejlepší vzpomínky. Jeho ztráta se nedá vyjádřit slovy,” uvedl jeden z jeho kamarádů. Jeho smrt potvrdilo také generální ředitelství tělesné výchovy a sportu v Afghánistánu.

Související články

Další články