Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Chtěl ležet vedle Petra Muka (†45): Proč rodina nesplní poslední přání Jiřího Pomeje (†54)?

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 69 fotografií
hřbitov
Jiří Pomeje měl jedno velké přání, které mu jeho rodina nesplní. Zesnulý herec a dabér si přál, aby byl po smrti uložen na malém hřbitově v Českém Krumlově, kam jezdíval pokládat květiny na hrob svému příteli Petru Mukovi (†45). Ani ten se před smrtí netajil tím, že právě tam by chtěl být pohřben.

Rodiče zesnulého herce Jiřího Pomeje bydlí v Českých Budějovicích, podle informací serveru blesk.cz by měl být legendární dabér pohřben právě tam, kde to k němu rodina bude mít blízko. On sám si však přál ležet na malém hřbitově v Českém Krumlově vedle svého přítele Petra Muka.

Toto přání vyřkl už před několika lety v době, kdy byl ženatý se zpěvačkou Ivetou Bartošovou. „Kdykoliv jedem s Ivetou za našima do Českých Budějovic nebo někam tamtím směrem na jih, vždycky se stavíme za Petrem,“ sdělil Pomeje serveru blesk.cz. „Tam bych chtěl jednou být, až to tady na tom světě zabalím. Je to nejen nejkrásnější město na světě, ale i hřbitov. Je tam klid, zpívají ptáci a slyšíte šumět i tu Vltavu,“ prohlásil tehdy herec, který byl přesvědčen, že tamní hřbitov je tím nejkrásnějším místem k věčnému odpočinku.

Jiří Pomeje a Petr Muk byli přátelé, kteří si o krásách Českého Krumlova rádi popovídali, když se sešli na pivo. Ačkoliv jejich přátelství trvalo už delší dobu, ještě víc se prohloubilo v době, kdy se dal Pomeje dohromady s Bartošovou, která byla Mukova vzdálená příbuzná, a rozuměli si v mnoha ohledech.

Související články

Další články