Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Chrochtá štěstím: Muslimka (18), která prchla před islámem do Kanady, ochutnala PRASE

Zdroj: Twitter
slanina akbar
Saúdská dívenka Rahaf Mohammed (18) se rozhodla pro útěk ze své rodné země, hrozila jí nenávist vlastní rodiny a prý také smrt. Dívce nakonec poskytla ochranu organizace OSN. Rahaf Mohammed je nyní v Kanadě a užívá si krásy světa. Například poprvé ochutnala slaninu.

V arabském světě platí pro ženy často dost krutá pravidla a mnoho z nich se tak snaží utéct. Výjimkou není ani osmnáctiletá Rahaf Mohammed, která i přes výhrůžky a nebezpečí se rozhodla zmizet ze Saúdské Arábie

Po dvou týdnech strávených v Thajsku, kde jí nebyl udělen vstup do země, se zabarikádovala v jednom z hotelových pokojů. Ze strachu z deportace zpátky ke své rodině začala zběsile tweetovat a prosit o pomoc. Vzbudila velký rozruch a thajské úřady jí tak vstup umožnily. Spolu s organizací OSN vyvinuly snahu najít dívce domov, který nakonec našla v Kanadě.

Kanada se postarala o udělení azylu a poskytla Rahaf Mohammed čtyřiadvacetihodinovou ochranku s vědomím možného nebezpečí, které může hrozit z muslimské země. Dívka vypověděla, že se útěk z jejich země tvrdě trestá. Ženy nemohou v ničem svobodně rozhodovat, nemohou cestovat, manžela mají vybraného dopředu, aniž by ho znaly, a o kariéře si můžou leda tak zdát! Poté, co ji rodina zavrhla, si změnila jméno.

Saúdská teenagerka vypověděla, že se nyní cítí bezpečně. Její hlavní cíl je teď naučit se dobře anglicky a do budoucna by ráda pracovala pro organizace, jež zajišťují svobodu ženám po celém světě. Na fotkách můžete spatřit, jak si užívá svobody s poodhalenými kotníky a našlehanou pěnou od Starbucksu. A také poprvé ochutnala slaninu. Bože, ta jí ale zachutnala.

Související články

Další články