Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Jak žije autorka My děti ze stanice ZOO: Christiane F. slaví 58, kvůli drogám jí odebrali syna

Jak žije autorka My děti ze stanice ZOO: Christiane F. slaví 58, kvůli drogám jí odebrali syna
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 9 fotografií
heroin
Christiane Vera Felscherinow, která se nejvíce proslavila jako hlavní hrdinka knihy My děti ze stanice Zoo, slaví 58. narozeniny. Sama si myslela, že tohoto věku se nikdy nedožije - užívání tvrdých drog ve velmi mladém věku se na jejím zdravotním stavu hluboce podepsalo. Od doby, kdy v roce 2014 vydala pokračování první knihy s názvem Můj druhý život, jako by se po ní slehla zem.

Kniha My děti ze stanice Zoo nenechala chladným nikoho, kdo ji četl. Christiane Vera Felscherinow v ní vyprávěla svůj příběh o tom, jak se v pouhých 13 letech stala závislou na heroinu a společně se svými přáteli si na drogu vydělávala prostitucí.

Příběh Christiane se sice odehrál před desítkami let, dodnes ale slouží jako odstrašující případ pro všechny děti, které by si kdy chtěly zahrávat s návykovými látkami. Sama hlavní hrdinka knihy prý ani nečekala, že by se dožila padesátky.

Závislost jí přinesla slávu

Christiane bylo 16 let, když v jednom procesu vypovídala jako svědkyně a zaujala reportéry časopisu Stern. Ti s ní chtěli udělat pouze rozhovor, během dlouhých hodin konverzace si ale uvědomili, že celý její příběh stojí za sepsání autobiografické knihy, která byla později i zfilmována.

Tehdy ještě teenagerka měla životních zkušeností tolik, že se ve svém věku už chovala jako dospělá. Knihu chtěla zveřejnit hlavně proto, aby se veřejnost dozvěděla o problematice závislosti dospívajících na drogách. Kromě ní vydání podpořili i další hrdinové z jejího příběhu, tedy ti, kteří se jeho zveřejnění dožili.

Bouřlivý život

Mnozí by si mohli myslet, že příšerné zážitky z dob dospívání Christiane odradí od toho, aby se k heroinu ještě vůbec vrátila. Opak je ale pravdou a minulost člověk pod koberec nezamete. Dívka, následně dospělá žena, prožila několik velmi bouřlivých let v Německu, později se odstěhovala do Řecka, kde žila se svým přítelem 6 let. Ten se s ní ale rozešel, a tak odletěla do USA, kde strávila dalších několik let svého života. Následně se znovu vrátila do Německa.

Heroinu se Christiane nedokázala vzdát až do roku 1996, kdy zjistila, že je těhotná. Ještě téhož roku porodila syna a snažila se žít tím nejlepším životem, aby mohl její syn vyrůstat v jiném prostředí, než v jakém vyrůstala ona sama.

Odebrání dítěte

Závislost na heroinu byla vždy silnější než Christiane, a proto jí ani mateřství nezabránilo v tom, aby se znovu namočila do drog, bez kterých mohl její život vypadat úplně jinak. Tentokrát ale přišla o to nejcennější - psal se rok 2008 a tehdy jedenáctiletý Jan Niklas Philipp Felscherinow byl své matce odebrán sociálkou.

O 5 let později začala Christiane sepisovat další knihu, která popisovala její zážitky od dob skončení té první. Zahrnula do ní i detaily o svém synovi, který jí sice byl odebrán, ale po jisté době se mohli alespoň začít vídat. Jan je dnes dospělý a se svou matkou se údajně nestýká příliš často.

Poslední zmínka

Od dob vydání druhé knihy jako by se po Christiane slehla zem. Poslední zmínka o ní vyšla v roce 2016 v německých médiích, na která se obrátila žena, která Christiane okřikla na ulici, když údajně mlátila svého psa. Zdá se, že nyní, po dlouhé době v hledáčku lidí z celého světa, si chce Felscherinow užívat soukromí.

Detlev

Velkou součástí Christianina příběhu i její knihy byl Detlev, chlapec, do kterého se zamilovala a se kterým v době své závislosti na heroinu prožila mnohé. Ten se podle dostupných informací zbavil všech svých démonů, oženil se, pracuje jako řidič autobusu a žije v Berlíně. Pozornosti veřejnosti se vyhýbá, v minulosti ale pro německá média prohlásil, že Christiane nikdy nemiloval.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy