Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Oktagon 58 Survivor 2024 - aktuálně

Chris Rock prolomil mlčení: Kvůli facce od Willa Smithe na Oscarech propukl v pláč

Chris Rock se vyjádřil k facce na Oscarech.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
Facka na Oscarech

Facka na Oscarech otřásla veřejností i sociálními sítěmi. Komik Chris Rock (57) si udělal na udílení cen legraci ze ženy Willa Smithe (53) a z její nemoci. Následně Smith vstal, přišel na pódium a dal mu facku. Za to se herec později omluvil, ale komik Rock několik dní mlčel. Nyní se však k facce konečně vyjádřil, jak informoval The Sun.

V neděli 28. března proběhlo slavnostní udílení Oscarů. Herec Will Smith vzbudil značný rozruch: přišel totiž na pódium a vrazil komikovi Chrisi Rockovi facku za to, že si udělal legraci z jeho ženy Jady Pinkett Smith. Ta trpí alopecií, na udílení cen měla oholenou hlavu a Rock ji přirovnal k G. I. Jane.

Následujícího dne se Will Smith za facku veřejně omluvil, ale Chris Rock stále mlčel. Až nyní promluvil. Ve středu večer měl vyprodanou show v divadle The Wilbur v Bostonu a před publikem se rozplakal, jak informoval britský The Sun. „Stále zpracovávám, co se stalo,“ nechal se slyšet.

Následně se sarkasticky zeptal publika: „A jaký byl váš víkend?“, načež se dav začal smát. „Nemám k tomu nyní co říct, do háje, takže jestli jste přišli jen kvůli tomu...,“ dodal dále komik Rock. „Celý text na tuto show jsem napsal před tím víkendem. Stále zpracovávám, co se stalo, takže o tom promluvím až jindy. Bude to vážné. Bude to divné. Ale právě teď vám chci povědět nějaké vtipy,“ doplnil. Následně prý Chris Rock pokračoval v show.

Disciplinární řízení proti Smithovi

K incidentu se vyjádřila i Akademie, která uvedla: „Činy pana Smithe na 94. ročníku udílení Oscarů byly hluboce šokující a traumatizující. Pane Rocku, omlouváme se vám za to, co jste na naší scéně zažil, a děkujeme za vaši odolnost v danou chvíli. Také se omlouváme našim hostům, nominovaným i divákům za to, co se během přenosu stalo, protože se mělo jednat o slavnostní událost.“

V prohlášení členové akademie také uvedli, že herce Willa Smithe požádali, aby show opustil, ale on to odmítl. Podle informací TMZ Willa o odchod požádali prezident Akademie David Rubin a generální ředitelka Dawn Hudson. „Rada guvernérů zahájila disciplinární řízení proti panu Smithovi za porušení norem chování Akademie, včetně nevhodného fyzického kontaktu, hrubého nebo výhrůžného chování a narušení integrity Akademie,“ napsali dále v oficiálním prohlášení.

Chris Rock odmítl vznést obvinění proti Willu Smithovi, jak informovala před několika dny NBC.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy