Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Chris Pratt slaví 41. narozeniny: Pro roli ve filmu Strážci Galaxie musel drasticky zhubnout, shodil 30 kilo

Chris Pratt slaví 41. narozeniny: Pro roli ve filmu Strážci Galaxie musel drasticky zhubnout, shodil 30 kilo
Zdroj: National Broadcasting Company (NBC) / Marvel
+ Dalších 8 fotografií
proměna
Herec Chris Pratt, známý především z filmu Jurský svět či seriálu Parks and Recreation, slaví 41. narozeniny. O Prattovi je všeobecně známo, že nepatří mezi nejštíhlejší nebo nejsvalnatější herce v hollywoodských vodách. Kvůli snímku Strážci Galaxie ale dokázal zhubnout neuvěřitelných 30 kilogramů a vypracovat svaly.

Chris Pratt se narodil 21. června 1979 ve Virginii v Minnesotě. Už od mládí byl známý svou komičností, cesta k herecké kariéře pro něj ale nebyla jednoduchá. Jeden čas dokonce žil na ostrově Maui, kde přespával buď v autě, nebo ve stanu na pláži a živil se jako striptér.

Život mu změnilo odstěhování se do Kalifornie, kde v roce 2000 dostal svou první filmovou nabídku. Od té doby ušel už dlouhý kus cesty a jako herec se neuvěřitelně vyvinul. U diváků byl vždy oblíbený a ženy po něm toužily i přesto, že nepatří k umělcům, kteří mají místo břicha pekáč buchet. Chris je důkazem, že k okouzlení stačí šarm.

Strážci Galaxie

Psal se rok 2014, když Chris Pratt dostal nabídku na roli ve filmu z dílny Marvel s názvem Strážci Galaxie. Jeho obsazení ale bylo podmíněno tím, že do půl roku shodí 30 kilogramů a vyrýsuje svaly. „Byly to 3 nebo 4 hodiny tvrdé práce denně, téměř jsem se sedřel z kůže,“ popsal Pratt svou dřinu.

Kromě fyzické dřiny s osobním trenérem musel Chris dodržovat i jídelníček sestavený výživovým specialistou. Dlouhé měsíce si nemohl ani cucnout piva a vypil denně o hodně víc vody, než na kolik byl běžně zvyklý. „Chtělo se mi pořád čůrat, to byla opravdová noční můra,“ řekl herec se smíchem.

Cvičební program Pratta se skládal z mnoha náročných úkonů. Střídal program P90X s běháním, plaváním, boxem, kickboxem a dokonce si střihl i triatlon. Ve cvičení a zdravé stravě pokračuje i dnes, připravuje se totiž na roli v dalším Jurském světě, která vyžaduje, aby byl v kondici a měl svaly.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy