Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Chris Hemsworth (36) musel kvůli roli zhubnout. Nevešel se do formule

Chris Hemsworth (36) musel kvůli roli zhubnout. Nevešel se do formule
Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 7 fotografií
Rivalové
Vůně benzinu, rychlá auta, krásné ženy a touha po vítězství, o tom je film Rona Howarda (66) s názvem Rivalové, který je zasazen do prostředí Formule 1. Hlavními hrdiny jsou hezounek James Hunt v podání Chrise Hemswortha (36) a Niki Lauda, kterého si zahrál Daniel Brühl (41). Oba závodníci touží po titulu mistra světa, získat ho ale může jen jeden.

Oba závodníci jsou jako oheň a voda. Zatímco Rakušan Niki je velmi precizní a disciplinovaný, fešák James dává přednost radovánkám a ženám. Pojí je však talent pro řízení a touha vyhrát. Přečtěte si zajímavosti o filmu, které jste netušili.

1. Sám Niki Lauda připravoval na natáčení herce Daniela Brühla. Představitel profesionálního pilota se díky Laudovi mimo jiné seznámil s Nico Rosbergem a Sebastianem Vettelem.

2. Scéna, kdy Hunt zmlátí novináře, který při tiskové konferenci položí Laudovi velmi netaktní otázku, je vymyšlená. V rozhovoru pro noviny Austrian Times Niki Lauda prohlásil, že největší urážkou, kterou ve svém životě musel přetrpět, byl právě moment, kdy se ho novinář zeptal, zda jeho vzhled ovlivnilo závodníkovo manželství.

3. Ve scéně, kdy James Hunt píše Laudovi omluvný dopis, běží v televizi autentické záběry z hrozivé nehody, při které byl Niki Lauda velmi vážně zraněn.

4. Chris Hemsworth musel kvůli roli závodníka shodit 14 kilogramů, aby se mohl vejít do formule.

5. K tomu, aby se Daniel Brühl co nejvíce podobal Nikimu, musel mít během natáčení v ústech umělé zuby, které mu lehce změnily tvář a upravily způsob řeči. "Musel jsem vstávat už ve tři ráno, protože mě sedm hodin každý den upravovali zuby, abych vypadal jako opravdový Niki," řekl Brühl pro web Unitedfilm.cz.

6. Natáčení probíhalo na anglických závodních okruzích Cadwell Park, Donington Park, Brands Hatch a na německém Nürburgringu.

7. Niki Lauda po filmu zavolal Danielovi a zeptal se ho: „Fakt jsem byl tehdy takový hajzl?“

Na oceňovaný snímek se můžete podívat dnes večer v televizi.

Související články

Další články