Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Chris Evans měl psychické problémy: Roli Kapitána Ameriky několikrát odmítl kvůli úzkostem

Chris Evans měl psychické problémy: Roli Kapitána Ameriky několikrát odmítl kvůli úzkostem
Zdroj: Marvel Studios
+ Dalších 7 fotografií
avengers
Chris Evans (38) neměl o dobré role nikdy nouzi, svět ho ale zná především jako superhrdinu Kapitána Ameriku. Tato role ho proslavila a znají ho díky ní i lidé, kteří komiksům a filmům, které jsou jimi inspirované, úplně nefandí. Nyní herec prozradil, že roli kvůli úzkostem a panickým atakám několikrát odmítl.

Hollywoodští herci si většinou během své kariéry zahrají jednu roli, která je proslaví po celém světě a se kterou budou už navždy spojováni. Pro Chrise Evanse je to Kapitán Amerika, do jehož postavy se poprvé vcítil v roce 2011. Nyní prozradil, že tohoto oblíbeného superhrdinu mohl hrát někdo úplně jiný.

Evans zrovna natáčel snímek Vpich, když mu přišla nabídka na roli Kapitána Ameriky. Zároveň tou dobou ale trpěl úzkostmi, panickými atakami a uvažoval, zda má v herectví vůbec pokračovat. „Opravdu jsem přemýšlel nad tím, zda je herectví pro mě, necítil jsem se tak dobře, jak bych se cítit měl,“ popsal herec pro magazín The Hollywood Reporter.

Podle Chrise přišla nabídka na jeho přelomovou roli zrovna v období, kdy se pro něj herectví změnilo ze záliby v povolání a došlo k rozhodování, zda se nakonec nevydat jiným směrem. Studia Marvel s nabídkou Evans odmítl hned několikrát.

Robert Downey jr. zasáhl

Ke změně názoru a konečnému přijetí role, která nyní definuje jeho kariéru, přiměl Chrise Evanse jeho kolega a představitel Iron Mana Robert Downey jr., který mu zavolal a dokázal mu dát pocit, že díky Marvelu bude členem přátelské party lidí. Evansovi pomohla i návštěva terapeuta. „Přijmout tu roli bylo nejlepší rozhodnutí, jaké jsem kdy učinil. Jsem vděčný šéfovi studií Marvel, že se nenechal odbýt a nenechal mě udělat obrovskou chybu,“ dodal herec.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy