Trendy tagy válka na Ukrajině Survivor 2023 MS v hokeji 2023 Oktagon

Chřipka v Česku zabila malé dítě: Nemocných dramaticky přibývá, hrozí velká epidemie

Chřipka v Česku zabila malé dítě: Nemocných dramaticky přibývá, hrozí velká epidemie
Zdroj: Profimedia
Děsivé
Chřipka si vyžádala první lidský život. Obětí se stalo dítě na jihu Čech. Největší nebezpečí hrozí právě těm nejmenším. Nakažených zákeřnou chřipkou v Česku za poslední týden dramaticky přibývá. V části republiky platí chřipková epidemie.

Nejen Čínu sužuje zákeřná nemoc. I Česko je nyní v ohrožení. V Jihočeském kraji řádí chřipková epidemie. Počet nakažených pacientů drasticky vzrostl a stále jich přibývá. V jižních Čechách za poslední týden evidovali nárůst počtu pacientů o 36,5 procenta, uvedla ČTK

Počet nakažených a první oběť

Hygienici evidují 1 785 případů respiračních onemocnění na 100 tisíc obyvatel. Nejvíce zasažená je kategorie malých dětí. U dětí ve věku do pěti let bylo zaznamenáno 5 231 nemocných na 100 tisíc dětí.

Bohužel zákeřná chřipka má už i svou první oběť. Na následky onemocnění zemřelo na jihu Čech dítě. "Těžkému průběhu chřipky podlehlo dítě ve věkové kategorii nula až pět roků. Více ale nebudeme k případu říkat," sdělila Hana Bendíková z českobudějovické krajské hygienické stanice. Dítě nebylo proti chřipce očkované.

Nakažených bez ohledu na věk se nejvíce vyskytuje na Českokrumlovsku. V okrese jich je 2 628 na 100 tisíc obyvatel. Od pondělí tam začne v nemocnici platit zákaz návštěv, který zavedli i v prachatické nemocnici kvůli akutním respiračním chorobám. Na Zlínsku přibylo o 25 procent víc pacientů. Obecně největší nebezpečí nákazy hrozí u dětí ve věku 6 až 14 let, ze škol jsou hlášeny lokální epidemie..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy