Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Chrápání způsobuje krizi ve vztahu: Neuvěříte, kolik lidí tenhle zdravotní problém trápí!

Teror v posteli: Chrápání.
Zdroj: profimedia.cz

Pokud denně uléháte vedle někoho, kdo při spaní vydává zvuky, jako když se řeže dříví, víte, o čem je řeč. Víte, že poslouchat chrápání celou noc je k zbláznění. Často jste přemýšleli o oddělených ložnicích? Nedivíme se. Chrápání dožene některé páry až k rozvodu.

Ne že by někteří lidé byli tak strašně netolerantní. Ale nedostatek spánku se na chování trpícího spolunocležníka prostě časem promítne. Je podrážděný, hádá se... Je to tak, chrápání vám může zničit manželství.

Tento problém postihuje neuvěřitelných 41 % párů. 28 % párů z těchto jednačtyřiceti řeší problém tak, že spí odděleně. Čtvrtina žen a skoro polovina mužů chrápou pravidelně a nahlas každou noc.

Vědci z Edinburghu prováděli výzkum mezi 1134 chrápajícími a jejich partnery. Polovina chrápajících přiznala, že tento zdravotní problém nikdy neřešila. Škoda. Chrápání se totiž dá léčit.

Doktor Chris Idzikowski, ředitel Centra spánku v Edinburghu, si myslí, že je důležité, aby chrápající člověk i partner spolupracovali na hledání řešení. "Chrápání může výrazně ovlivnit kvalitu spánku, to nakonec může vést k vážným zdravotním problémům," tvrdí doktor a dodává, že občas stačí málo:

"Zkusit vyhnout se alkoholu, změnit polohu při spaní, zhubnout - to bych doporučil pro začátek. Pak existují ještě spreje a zvlhčovače vzduchu, nosní klipy a jiné vychytávky."

A co vy? Zeptali jste se někdy svého spolunocležníka, jestli se dá vedle vás spát?

Související články

Další články