„Jakkoli chápu, že kluci byli po závěru včerejšího utkání plní emocí, tak jsou určité hranice, za které ve svých vyjádřeních jít nemohou. Kromě ambasadorství u ženské Ligy mistrů se oba budou hlásit u šéfa ženského fotbalu Sparty Dušana Žovince a absolvují několik tréninků s některým z našich ženských týmů, aby se na vlastní oči přesvědčili, že ženy mohou byt šikovné nejen u plotny,“ uvedl Adam Kotalík, generální ředitel klubu pro server sparta.cz.

Lukáš Vácha (27) i Tomáš Koubek (24) se musejí zúčastnit tréninkového procesu ženských výběrů. Hráči už se v průběhu dnešního dne rozhodčí Ratajové omluvili.

„Včera v Brně vznikla chyba, která vyvolala spoustu emocí… Já ihned po zápase řekl větu, která mě mrzí a za kterou bych se chtěl všem ženám omluvit. Nebyla míněna šovinisticky, můj výrok byl mířen na konkrétní osobu a konkrétní situaci, která v zápase vznikla. A naopak, já svoje holky miluju a chci, aby v životě dokázaly něco, na co budeme pyšní,“ omlouval se Tomáš Koubek.

„Rád bych se vyjádřil ke svému výroku. Tento komentář byl směřován ke konkrétní chybě, která ovlivnila výsledek zápasu, nikoli na žádné jiné ženy. Pokud se to některých dotklo, rád bych jim upřesnil, že to nebylo myšleno nijak šovinisticky. Ženy v mužských pozicích podporuji. Ženskému fotbalu také fandím,“ uvedl Vácha prostřednictvím Twitteru.