Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Extra Host (pořad) Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Chorvatský číšník se bije za dobrou pověst Čechů na dovolených: Nejsou to prasata a mám důkaz

Myslíte si, že má pravdu?
Zdroj: archiv
+ Další 3 fotografie
Před nějakou dobou jsme uveřejnili zpověď chorvatského číšníka, který se o českých turistech vyjádřil velmi hanlivě a podle svých slov je považoval za ty nejhorší z nejhorších. Jak to už ale bývá, tak není dobré na základě jedné špatné zkušenosti odsoudit všechny. A to koneckonců dokazuje i názor číšníka ze Splitu, který má na Čechy úplně opačný názor. Doslova je zbožňuje a velmi rád je vždy pohostí ve své restauraci.
  • 1. Vždy vypijí všechen alkohol do poslední láhve

„Češi jsou náramně společenští a umí se skvěle bavit. Přijdou na oběd s rodinkou a zdrží se klidně do ranních hodin. Takovou tržbu co se týče alkoholu udělá jen málokdo.“ pochvaluje si Čechy chorvatský číšník. A má pravdu. Češi nezkazí žádnou pořádnou party. A jak je známo, velmi rádi si posedí v hospodě u dobrého pivečka a panáčka již od ranních hodin. Není divu, že si Damir české turisty tak náramně pochvaluje. Spotřeba alkoholu v létě a na dovolené rapidně stoupá.

  • 2. Jsou mazlivý a krásně kulatí

Čím více Češi pijí, tím jsou samozřejmě přítulnější. „Mám hrozně rád, když si za mnou přijdou popovídat a obejmou mě. Jsou hrozně mazliví a jejich zaoblené tvary jsou tak měkké,“ vtipkuje Damir. S odchodem domů to prý bývá už náročnější, ale nikdy se Damirovi nestalo, že by se mu tam Češi pobili, nebo poblili. „Nevím, zda jsem pokaždé natrefil na ty správné Čechy, ale žádnou špatnou zkušenost nemám,“ dodal.

  • 3. Dělají to na „princeznu“

„Moje babička vždycky říkávala, že pokud se chcete dobře bavit, musíte nést hrdinsky i následky s tím spojené,“ začíná číšník povídat podivný příběh. Podle jeho slov to Češi umí dělat „na princeznu“, což znamená, že pokud jim je špatně, tak v tichosti a bez zbytečného povyku si odskočí na záchod a tam uvolní ve svém žaludku místo na další alkohol. „Češi rozhodně nejsou prasata jako Němci, Rusové nebo Angličané. Ti vám klidně poblijí i ubrusy a záclony. S tímhle jsem se u Čechů nikdy nesetkal,“ tvrdí pyšně.

Jejich další skvělá vlastnost je podle Damira ta, že nemají míru a z restaurace je musí vždycky nad ránem přátelsky vyprovázet.

  • 4. Štědrost nezná mezí

Někteří si stále myslí, že jsou Češi hrozní škrti a pro pár drobných by si nechali vrtat koleno. S tím ale Damir opět nesouhlasí. „Všechno není jenom o penězích. Jsem sice rád, když hosté nechají spropitné, ale u Čechů to je něco jiného. Ti mi vždycky dovezou v zavařovacích sklenicích výtečné okurky, guláš, nebo knedlo – vepřo – zelo. Tuhle specialitu zbožňuji,“ vzpomíná číšník.

A tady se můžete podívat na chorvatského číšníka, který Čechy v lásce opravdu nemá.

Mohlo by vás zajímat

Další články