Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Chorvatsko se připravuje na nápor turistů: Takhle koronavirus změní dovolenou u moře

Chorvatsko se připravuje na nápor turistů: Takhle koronavirus změní dovolenou u moře
Zdroj: 2visible.cz
+ Další 2 fotografie
dovolená
Původně se Češi neměli na dovolenou za hranice dostat vůbec, epidemiologická situace to ale s největší pravděpodobností nakonec umožní. Chorvatsko, nejoblíbenější česká letní destinace, má v plánu otevřít hranice už během června. Zároveň ale připravuje pravidla, která zohlední koronavirovou hrozbu. Relax u moře bude jiný, než jak si ho pamatujeme.

Chorvatsko by chtělo otevřít hranice už na začátku nebo v polovině června. V jednání je také pozemní i vzdušný koridor s Českem, do nějž by se musely zapojit všechny státy, přes které vede cesta. Všechno se ale na Jadranu neotevře najednou, kvůli koronaviru to bude pomalejší.

“Možná to bude rozděleno do fází a možná nějaké typy ubytovacích zařízení budou moct otevřít dříve," řekl portálu TN.cz prezident Chorvatského turistického sdružení Dubravko Miholić. Jako první by mohly přijít na řadu soukromé apartmány a kempy. "Poté jachting, protože zde jsou lidé sami a jsou izolováni v přírodě a nedochází zde k přímému kontaktu,“ doplnil Miholić.

Podobně jako v tuzemsku se opatření rozvolňují i v Chorvatsku. Od pondělí tam opět fungují kadeřnictví a holičství, od příštího týdne přivítají zákazníky kavárny. Zatím ale pouze na předzahrádkách a terasách. Další uvolnění tamější vláda teprve připravuje.

Plastové boxy

Zásadním tématem jsou i budoucí pravidla chování na plážích. Mluvilo se dokonce o plastových boxech, které by jednotlivé skupiny u moře dobře oddělily.

Jasno o otevření chorvatských hranic a koridoru s Českem má být do konce května.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy