Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Chorvatsko překvapilo turisty: Bez očkování či negativního testu ani ránu

Chorvatsko překvapilo turisty: Bez očkování či negativního testu ani ránu
Zdroj: Profimedia
přehled

Turisté z České republiky se budou muset nově v Chorvatsku na hranicích prokazovat covidovými certifikáty. Dosud mohli cestovat do země bez omezení. V případě problémů mají kontaktovat ambasádu. 

Chorvatsko podle ministra zahraničí Jakuba Kulhánka rozhodlo o změně narychlo ve středu v noci. Platí ale dříve dojednaná pravidla vstupu, a to 22 dnů po první dávce očkování proti covidu-19, negativní test nebo prodělání nemoci.

Děti do 12 let, pokud jsou v doprovodu rodiče nebo opatrovníka, mohou podle Kulhánka do země bez omezení, pokud rodiče či opatrovníci mají očkování, negativní test nebo potvrzení o prodělaném covidu-19.

Od čtvrtka 1. července vstoupil v platnost takzvaný evropský covidový pas, který má usnadnit cestování v unijních zemích. Lidé se jím budou prokazovat, že jsou očkovaní nebo mají negativní test na koronavirus. Povinně ho musí akceptovat všechny státy sedmadvacítky, budou však moci stanovit pro jejich majitele omezení například v podobě karantény v případě, že počet nakažených začne opět stoupat.Eva Podzimková o odmítnutí postelových scén: Přijdu si stará, je to trapné, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy