Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Chorvatsko láká Čechy: Nemáme jediný případ turisty nakaženého koronavirem, přijeďte

Ilustrační obrázek.
Zdroj: profimedia
+ Dalších 5 fotografií
CHORVATSKO
Přes 100 tisíc Čechů už navštívilo v červnu a prvním prázdninovém týdnu oblíbenou zemi u Jadranu. Chorvatsko uklidňuje vzkazem, že zatím nezaznamenalo jediný případ turisty nakaženého koronavirem.

Němci, Slovinci, Rakušané a Češi byli v červnu turisty, kteří v největším počtu přicestovali do Chorvatska. Nejvíc se podílelo na přenocování Německo s 32 %, Slovinsko s 29 %, domácí turisté s 20 %, Rakousko s 10 % a Česko s 9 %. Vyplývá to z dat Chorvatského turistického centra. V červnu zaznamenalo Chorvatsko 892 tisíc příjezdů a 4,79 milionu přenocování.

Zájem si pochvalují

"Je to sice jen třetina z posledních let ve stejném období, ale je to fantastický výsledek, protože příliv turistů od otevření hranic do července stále roste, což znamená vzestupný trend příjezdů a přenocování," pochvaluje si šéf Chorvatského turistického centra Dubravko Miholić.

V současné době je podle něj v provozu 60 % hotelů (698 z celkového počtu 1173), 72 % kempů (aktuálně 361 z celkem 503) a předpokládá se další otevření s rostoucí poptávkou. Možnosti ubytování v soukromí jsou flexibilnější a stále větší počet soukromých domů a apartmánů zaznamenává rostoucí počet rezervací.

Nízké riziko

Zdraví, prevence a bezpečnost jsou pro Chorvaty vysokou prioritou. "Chorvatsko stále patří mezi nejbezpečnější destinace k návštěvě v Evropě a patří do hrstky evropských zemí s minimálním počtem případů na milion obyvatel, přičemž je uváděno jako jedna z nejbezpečnějších středomořských zemí k návštěvě. Do konce června nebyly hlášeny případy turistů nakažených koronavirem, přičemž všechna ubytovací a turistická zařízení dodržují nejnovější zdravotní a bezpečnostní protokoly," ujišťuje Dubravko Miholić.

Mezi nejoblíbenější destinace v Chorvatsku podle počtu přenocování patří Rovinj, Vir, Medulin, Mali Lošinj a Umag.

"Je tu krásně, klid. Ještě před týdnem se daly objevit prázdné pláže, teď už je víc vidět, že najíždějí Češi a začíná být obsazeno. Hospody jsou ale poloprázdné," řekl eXtra.cz český turista Petr, který v Chorvatsku všechna oblíbená letoviska navštívil.

Jste také v Chorvatsku? Pošlete nám foto a váš poznatek. Cítíte se tam bezpečně?

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy