Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Chorvatskem otřáslo další silné zemětřesení. Pocítili jsme ho i v Česku

Zdroj: Facebook
Zemětřesení
Chorvatsko zažilo druhé silné zemětřesení ve dvou dnech. Úterní otřesy o síle 6,4 stupně poničily řadu domů a v zemi způsobily paniku, když lidé vybíhali z budov. Z chorvatského epicentra se zemětřesení navíc rozšířilo i do okolních zemí a dokonce až do Česka.

První otřesy dnes přišly zhruba po dvanácté hodině. Nejsilnější byly v oblasti Záhřebu, kde také zemětřesení podle chorvatských médií poničilo řadu budov, silně je poškozené například sídlo ministerstva obrany. Zatím není jasné, zda jsou nějaké lidské ztráty či zranění.

V Chorvatsku jde o druhé zemětřesení ve dvou dnech a tamní obyvatelé tak zažívají náročné hodiny. Dnes v panice vybíhali ven z budov. V Chorvatsku jsou navíc výpadky elektřiny, bez níž je aktuálně celý Záhřeb. Paralyzovaná je i doprava.

Zemětřesení o síle 6,4 stupně pak pocítily i další evropské státy, samozřejmě už v menší míře. Otřesy zaznamenali v některých částech Rakouska nebo Itálie a bylo dokonce velice mírně znát i v Česku.

„V Brně bylo cítit cca ve 12:20 místního času, ale velmi slabě – 5.patro výškové budovy – pohyb žaluzií na oknech, citelný pohyb budovy,“ popsal zemětřesení na Facebooku Jan J. a o otřesech svědčili i další Češi. „V Karlových Varech jsme taky zaznamenali, bylo to dost nepříjemné v 7.patře…“ uvedla Radka L.

Související články

Další články