Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Chodíte v Praze na asijská jídla? Kuchyně pro Sapu šokuje! Myší trus, plíseň a ještě něco navíc!

Na garážovou velkovýrobnu tofu pro Sapu není hezký pohled.
Zdroj: szpi.cz
+ Další 4 fotografie
Nechutný pohled se naskytl Státní zemědělské a potravinářské inspekci ve spolupráci s policií. Při kontrole výrobny tofu v areálu pražské tržnice SAPA zjistili naprosto otřesné hygienické podmínky. Provozovnu okamžitě uzavřeli.

Myší trus, odpadky a všude kolem plíseň. Stropy, stěny i podlahy byly opravdu v dezolátním stavu. To vše našli kontroloři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce v garáži v areálu SAPA. Na výrobnu tofu opravdu není hezký pohled.

„Naši inspektoři jsou zvyklí se setkávat s neuspokojivými podmínkami, ale toto překročilo rámec běžné zkušenosti,“ řekl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

SZPI se málokdy setkává s problémy ve výrobnách potravin. Problém s hygienou je častější v restauracích nebo obchodech. V tržnici SAPA ale byla výrobna potravin nelegální. Ty legální jsou často pod dohledem.

Výrobna byla na místě zavřena, SZPI uložila zákaz užívání prostor a zakázala také zpracovávat a dále prodávat sójové boby, kterých bylo 1,6 tuny. S provozovatelem inspekce zahájí správní řízení o uložení pokuty.

SAPA měla letos už několik problémů. Koncem února SZPI našla u jednoho z obchodníků tržnice čtyři tuny kazícího se masa, v polovině ledna zase celníci našli padělky hraček za pět milionů korun.

Související články

Další články