Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Chlapečka (†3 měsíce) ubila matka pěstmi: Mrtvého syna si vyfotila na památku. Štefanii hrozí až 20 let

Chlapečka (†3 měsíce) ubila matka pěstmi: Mrtvého syna si vyfotila na památku. Štefanii hrozí až 20 let
Zdroj: Pixabay
před soudem
Příšerným způsobem zabila Štefanie (22) svého tříměsíčního syna, když ho minulý rok v říjnu umlátila k smrti. Žena navíc po porodu v Brně žila jako bezdomovec, než se jí ujal pár, který jí s péčí o miminko pomáhal. Nyní stanula před soudem a nevypadá to pro ni vůbec dobře. Lidé jí navíc na facebookový profil píšou nemilé vzkazy...

Štefanie po porodu žila pod železničním náspem trati v Brně. Ujal se jí pár, který se jí snažil pomáhat s miminkem, ale taková pomoc se jim trochu vymstila. Žena začala stále častěji odbíhat na večírky a domů se vracela opilá nebo dokonce pod vlivem drog.

Utíkala za zábavou, vracela se pod parou

"Přišla opilá, občas hulila trávu. Vykládala, jak synka miluje, a pak někde s kořenem strávila noc. Roman se s ní pohádal a vyhodil ji i s malým," popsala obyvatelka domu, co se loni 6. října stalo. Páru tak evidentně došla trpělivost. Opilá Štefanie tedy z domu odešla a na blízké benzince sedla do nepojízdného auta i s miminkem.

S chlapcem praštila o dveře

Na policii uvedla, že si chtěla zakouřit, ale neměla zapalovač. Na pumpě požádala obsluhu o zapalovač, který jí však nepůjčili. Štefanie se rozčílila a svůj vztek si vylila na nebohém tříměsíčním miminku. To pěstmi zmlátila tak, že mu způsobila krvácení do mozku. Dokonce s ním udeřila i o madlo dveří. Není divu, že tělíčko chlapce takový útok nepřežilo.

Syna pak zakryla dekou a usnula. Po probuzení zjistila, že chlapeček je po smrti. "Vyfotila jsem si ho mobilem a poslala kamarádovi. Chtěla jsem to na památku," uvedla na policii. Celý incident se odehrál na brněnském předměstí Komárov. Na sítích se však celou dobu tvářila, že je z miminka nadšená. Kromě fotek kojence ale sdílela i příspěvky, kde figurovalo násilí, alkohol a sex.

Hrozí jí až 20 let ve vězení

Po tom, co provedla, se k ní skoro nikdo nehlásil. Na sítě jí dokonce psali nemilé vzkazy. "Shoříš v pekle," stojí v nich. Svědkyně u soudu navíc promluvila o jejím přístupu k výchově a životu. "Říkala, že má kluka v srdci, ale že to nezvládá, že se chce bavit," uvedla žena u soudu. Štefanie by chtěla spíš mírnější trest než vězení.

Než se stanoví výše trestu, budou vypracovány znalecké posudky ze soudního lékařství, psychologie a psychiatrie. Žena by si mohla za vraždu svého dítěte odsedět až 20 let ve vězení.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy