Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Chlapeček z Afghánistánu miluje Messiho, a tak mu brácha vyrobil dres z igelitky: Dojal celý svět a s idolem se setká!

Zdroj: Profimedia
Minulý měsíc se na sociálních sítích objevila fotka, která dojala všechny fotbalové fanoušky. Malý klučík si čutá s dětmi v "dresu" svého idola. Na originál chudá rodina z východního Afghánistánu neměla, ale jeho starší bratr to vyřešil jednoduše - místo trika vyrobil malému fotbalistovi dres z igelitky, kam propiskou dopsal "Messi" a desítku. Tedy číslo dresu slavného argentinského sportovce.

Lidé začali bádat, odkud malý chlapec je, a chtěli se mu složit na opravdový dres. Nakonec se ukázalo, že klučina se jmenuje Murtaza Ahmadi a žije v malé afgánské vesnici Ghazni. Když zrovna nehraje s kamarády fotbal, dívá se na svůj idol v televizi. To mu ale pokaždé nevyjde, protože elektřina u nich doma funguje jenom pár hodin denně.

Murtaza miluje fotbal a jeho idolem je Lionel Mess Má ho rád tak moc, že jednoho dne mu jeho brácha vyrobil dres z modro-bílé igelitky. Malý Murtaza hrdě nosil svůj nový trikot na každý zápas s kluky z vesnice a někdo ho jednoho dne vyfotil. Fotka se postupně dostala do celého světa a už si jí všimli i v FC Barcelona. A vymysleli pro Murtazu pořádné překvápko!

Podle informací italského média Gazzetta World kontaktoval španělský klub, za který Messi kope, afghánskou národní ligu a chystá se setkání! Pokud všechno klapne, pro nadšeného chlapce a jeho rodinu přiletí letadlo a odveze je přímo do Barcelony, kde se Murtaza setká se svým idolem!

Související články

Další články