Že je s chlapcem něco v nepořádku, si všimla Amy i lékaři na ultrazvuku z dvacátého týdne těhotenství. Tehdy nikdo nedokázal určit, co mu na nose roste. Mladá maminka se bála, že jde o nádor a pro jejího chlapečka to bude smrtelné.

Až po narození se přišlo na diagnózu. Chlapce postihla encefalokéla. Ta způsobuje, že se začne kterýkoliv otvor na hlavě plnit tekutinou a způsobí tak obrovský vyčnívající „vak“. Ten bývá obvykle potažen pouze jemnou kůží. Tento váček se může objevit kdekoli na hlavě. Většinou se pomáhá stejně postiženým dětem operací. S touto anomálií se narodí asi 2 z 10 000 miminek.

Maminka chlapečka Amy Poole je na svého syna i tak moc pyšná. S láskou o něj pečuje, a i když jí lékaři doporučili potrat, rozhodla se miminko si ponechat.

Ollie a jeho nos rostli zároveň. Jeho maminka mu říká malý Pinocchio. Kvůli této anomálii se ale dost natrápila. Lidé na ulici pro Ollieho neměli pochopení a brali ho jako zrůdu. Jedna žena měla dokonce tu drzost a řekla, že se neměl vůbec narodit. Amy byla zdrcená. Takové narážky si její chlapec nezaslouží.

Před rokem v listopadu konečně pro Ollieho svitla naděje na zlepšení. Chlapec podstoupil náročnou dvouhodinovou operaci. Lékaři museli otevřít jeho lebku a opatrně vyjmout vak s tekutinou.

Jedná se o velmi vzácnou poruchu. Na zákrok si troufají pouze na třech klinikách v Anglii. Po operaci měl Ollie jizvu přes celou hlavu. I přes velké bolesti se dokázal smát. Nyní už je téměř zotavený. Jeho nos už vypadá skoro normálně. Jeho čtyřletá sestřička Annabelle na něj občas žárlí. Ollie je totiž neustále středem pozornosti.

Mladá maminka je doktorům moc vděčná. Konečně si nikdo nebude na její dítě ukazovat a v budoucnu se vyvaruje posměškům z řad spolužáků.