Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Chlapeček (6) bojuje s nejvzácnější chorobou světa: Jídlo dostává do žíly, jinak zvrací

Zdroj: Facebook/Carrie Bramlee
+ Další fotografie
Strašlivá nemoc
Šestiletý chlapeček trpí tak vzácným onemocněním, že pro něj vědci ani lékaři ještě nemají jméno. Je jedním z pouhých tří lidí na světě, které postihlo. Jako čtyřměsíční miminko skončil v nemocnici na kapačkách a doktoři nevěděli, jak mu pomoct!

Šest let utrpení má za sebou chlapeček Cohen Bramlee, který už jako čtyřměsíční miminko poprvé musel zůstat v nemocnici. Hospitalizovali ho se záhadnými zdravotními potížemi, které lékaři nedokázali rozluštit.

Potravu a živiny mu posílali přes infuzi rovnou do žíly, protože když se ho snažili krmit normálně, okamžitě začal zvracet. „Vždycky měl silnější příznaky normálních dětských nemocí než jeho vrstevníci,“ popsala maminka časopisu People, proč pojala podezření, že se synem nebude něco v pořádku.

Doktoři nakonec zjistili, že trable působí imunitní systém. „Jenže nemoc neustupovala a příznaky se zhoršovaly. Lékaři měli jasno, že za tím vězí daleko větší strašák. Nedokázali ho ale najít,“ pokračovala chlapečkova matka.

Až po pěti letech, z nichž většinu času strávil Cohen po nemocnici, na to vědci z Duke University konečně kápli. Nemoc způsobuje jedinečná mutace genů, následkem níž imunitní systém odmítá úplně všechno. Ať už jde o pouhou vodu, jídlo nebo bakterie. Do těla nechce pustit vůbec nic.

Cohen je jedním ze tří lidí na světě, kteří chorobou trpí. Nadějí na normální život je transplantace kostní dřeně, na níž chlapeček i jeho rodiče sází. Držíme palce!

Související články

Další články