Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Chlapec se narodil bez očí, nosu a horní čelisti. Zázrakem ale přežil a takhle dneska vypadá po operaci!

Naštěstí jsou mezi námi stále tací, kterým nejsou lhostejné osudy
druhých.
Zdroj: reprofoto youtube.com
+ Dalších 7 fotografií
Někdy je až k podivu, co všechno dokáže udělat dnešní medicína. Takhle třeba opravila obličej chlapce, kterému hned po narození prorokovali brzkou smrt.

Tříletý Yahya Jabaly neměl podle doktorů moc šancí na přežití. Kvůli nesprávnému spojení kostí během vývoje v matčině děloze se narodil s deformací hlavy a chyběly mu oči, nos i horní čelist. Úplně mu také chyběla kost mezi mozkem a jeho čelem.

Yahya však všechny kolem sebe překvapil a stále se měl čile k světu. Tedy to je samozřejmě trochu nadnesený výraz. Třebaže přežíval, na své zdravotní komplikace hodně trpěl a potupně se musel schovávat doma, aby se mu okolí neposmívalo. Operace byla v nedohlednu, protože se k ní nikdo z jeho marocké domoviny nechtěl odvážit.

K obratu v situaci došlo poté, co byl celý případ medializován na internetu.

Všimla si ho totiž Fatima Bakara, původem Maročanka, která se přestěhovala do Melbourne, a rozhodla se, že udělá všechno pro to, aby pro chlapce našla lékaře. A tak se i stalo!

K zákroku se nakonec odhodlal dětský specialista Tony Holmes. Měsíce zkoumal Yahyavu lebku a co nejlépe se připravoval na riskantní operaci. Během ní chlapečkovi odděloval mozek od poškozené lebky a posléze se snažil vytvarovat mu horní čelist a nos. Zákrok byl mimořádně obtížný a Yahya při něm ztratil deset litrů krve.

Jak už ale můžete vědět z nadpisu, vše se povedlo! Podívejte se do galerie, jak malý Maročan vypadá dneska.

Související články

Další články