Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Chlapec při potápění pohlédl do tváře žraloka: Čelistem predátora unikl o vlásek

+ Dalších 8 fotografií
Teprve osmnáctiletý Lachlan Pye z Austrálie se potápěl u pobřeží Severního Queenslandu. Chlapec, který má s potápěním a rybařením pod vodou velké zkušenosti, ovšem na tento zážitek jen tak nezapomene. Střetl se totiž s nebezpečným žralokem bělavým, jinak zvaným býčím, jehož ostrým zubům unikl jen o vlásek.

Každý, kdo jezdí na dovolenou k moři, alespoň jednou v životě přemýšlel nad tím, jak by se zachoval při střetu se žralokem. Pravdou ale je, že při takovém setkání nezbývá příliš prostor k přemýšlení. Právě instinkty nakonec zachránily život chlapci jménem Lachlan Pye, který na své poslední potápění jen tak nezapomene.

Lachlan je v potápění zkušený, pod vodou s harpunou často loví ryby. Nečekal ale, že se při potápění ve vodách u Severního Queenslandu setká téměř tváří v tvář se žralokem bělavým, který ho uvidí jako snadnou kořist.

Chlapec své potápění natáčel na video a zachytil i moment, kdy na něj žralok zaútočil. Chytil ho za ploutev na noze, Lachlan ale reagoval instinktivně a kopl predátora do hlavy. To ho přimělo útok vzdát.

Žralok bělavý

Žralok bělavý, nazývaný též žralok býčí, je mohutný a velký druh žraloka, který žije především v mělkých a teplých vodách podél pobřeží. Dosahuje průměrné velikosti maximálně 3,5 metru, výjimečně ale i víc. Je považován za jednoho z člověku nejnebezpečnějších žraloků a je známý svým nepředvídatelným a velmi agresivním chováním.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy