Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Chlapec otrávil spolužačku (12) modrou skalicí: Jak je na tom dívka?

Otrava
Chlapec nabídl spolužačce jed, která ho vypila a následně musela být převezena do nemocnice. Vedení školy tvrdí, že je dívka už v pořádku a s chlapcem normálně komunikuje. Případem se zabývá policie.

Na základní škole v Mladé Boleslavi otrávil mladý student svojí spolužačku. Nabídl jí ve škole jed, který měl podobu modré tekutiny.

Policisté už ve čtvrtek zahájila trestní řízení pro ublížení na zdraví. Nicméně podle policejní mluvčí se nejednalo o zlý úmysl. „Vypadá to, že se nejednalo o zlý úmysl, chlapec zřejmě dívce nechtěl ublížit na jejím zdraví,“ sdělila Lucie Nováková. Také prozradila, že policie už vyslechla údajného útočníka i jeho spolužáky, nicméně více sdělit nechtěla.

„S ohledem na věk všech zúčastněných nezletilých osob nebudeme poskytovat další informace,“ zakončila výpověď policejní mluvčí Nováková. Podle všech informací policie mladý školák své spolužačce ublížit nechtěl.

Modrá tekutina byla smíchána s vodou a poté nabídnuta dívce. Látka, které se školačka napila, se běžně používá při chemických při chemických pokusech. Jednalo se o modrou skalici.

Dívce se po vypití udělalo nevolno a skončila v nemocnici. Nyní je však už v pořádku. Školu znovu navštěvuje od pondělí a podle zástupkyně ředitelky nebude mít žádné následky.

Mezi spolužáky je po události naprosto klidný vztah. „Normálně se spolu baví,“ uvedla zástupkyně ředitelky Leona Nováková pro TN.cz. Ale ani tak chlapce trest nemine. Měl by být potrestán dle školního řádu, o čemž se bude jednat během zítřejší školní porady.

Související články

Další články