Čtyřletému Dominikovi Websterovi z Manchesteru lékaři diagnostikovali vzácné onemocnění ledvin, které postihuje jen jednoho z 25 000 lidí. Pacienti s touto chorobou, známou jako nefrogenní diabetes insipidus, zpravidla trpí nadměrným pocitem žízně.

Dominic tak každý den vypije minimálně 20 litrů vody. Navíc musí jíst stravu s nízkým obsahem soli a s největší pravděpodobností bude časem potřebovat transplantaci ledvin. Už jako malé dítě často míval nevysvětlitelné horečky, byl podrážděný, unavený, stěžoval si na bolesti hlavy a zvracel.

„Dominic byl už od narození pod dohledem pediatrů, kteří mu dělali všechna možná vyšetření a nakonec řekli, že ho budou muset z nemocnice propustit. Já ale trvala na tom, aby ho poslali ještě na jeden poslední test – a ten příčinu jeho obtíží odhalil,“ vzpomíná Dominikova matka, osmadvacetiletá Katie Webster.

Doktoři sice nevědí, jak přesně na tom Dominic bude, až vyroste, avšak paní Websterové i jejímu manželovi Neilovi již bylo řečeno, že jeho levá ledvina funguje jen na 10 %. Čtyřletý chlapec sice neužívá žádné léky, ale podstoupil už několik operací. „Pije opravdu hodně – až 20 litrů denně – a na záchod chodí dvacetkrát až třicetkrát denně,“ dodává Katie.