Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Steroidová mafie v Česku StarDance 2018 Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Chlapec musí denně vypít 20 litrů vody. Jakou to trpí šílenou nemocí?

Pediatři si nejprve mysleli, že Dominikova maminka je jen příliš
úzkostná.

Čtyřletému Dominikovi Websterovi z Manchesteru lékaři diagnostikovali vzácné onemocnění ledvin, které postihuje jen jednoho z 25 000 lidí. Pacienti s touto chorobou, známou jako nefrogenní diabetes insipidus, zpravidla trpí nadměrným pocitem žízně.

Dominic tak každý den vypije minimálně 20 litrů vody. Navíc musí jíst stravu s nízkým obsahem soli a s největší pravděpodobností bude časem potřebovat transplantaci ledvin. Už jako malé dítě často míval nevysvětlitelné horečky, byl podrážděný, unavený, stěžoval si na bolesti hlavy a zvracel.

„Dominic byl už od narození pod dohledem pediatrů, kteří mu dělali všechna možná vyšetření a nakonec řekli, že ho budou muset z nemocnice propustit. Já ale trvala na tom, aby ho poslali ještě na jeden poslední test – a ten příčinu jeho obtíží odhalil,“ vzpomíná Dominikova matka, osmadvacetiletá Katie Webster.

Doktoři sice nevědí, jak přesně na tom Dominic bude, až vyroste, avšak paní Websterové i jejímu manželovi Neilovi již bylo řečeno, že jeho levá ledvina funguje jen na 10 %. Čtyřletý chlapec sice neužívá žádné léky, ale podstoupil už několik operací. „Pije opravdu hodně – až 20 litrů denně – a na záchod chodí dvacetkrát až třicetkrát denně,“ dodává Katie.

Mohlo by vás zajímat

Další články