Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Chlapec má jazyk velký jako tenisový míček. Nevejde se mu ani do pusy!

Chlapec má v puse nezhoubný nádor!
Zdroj: profimedia.cz
Krzysztof Wegrzyn (18) z Polska prožívá každý den i noc pořádné utrpení. Trpí nezhoubným nádorem krevních cév přímo v jazyku. Má ho tak obří, že se mu nevejde do pusy a nemůže snad ani dýchat!

Krzysztof Wegrzyn z Polska by měl ve svém věku spíše balit holky, místo toho každý den bojuje o život. Závažným onemocněním trpí od narození a má tak obří jazyk, že nemůže v klidu jíst, pít ani dýchat. Během jeho života mu narostl do obřích rozměrů a je už velký jako tenisový míček. Chlapec je zoufalý.

Nezhoubný nádor krevních cév v jazyku je pro chlapce životu nebezpečný. Nemůže mluvit a hrozí, že se každou chvíli udusí. Chlapec doufá, že tým lékařů z Německa mu konečně pomůže se jeho hendikepu zbavit a bude mít jazyk stejný jako jeho vrstevníci. O speciální zákrok se doktoři pokoušeli už v jeho dětství, ale hrozilo, že vykrvácí.

Operace je navíc pořádně drahá. Vyjde na jeden a půl milionu korun. Rodiče na ni ale nemají peníze, a tak se je snaží získat pomocí charity. Zatím vybrali zhruba polovinu částky. Chlapec se ale nevzdává a bojuje ze všech sil. Věří, že se peníze na operaci vyberou a lékařům se podaří mu nádor z jazyka odoperovat.

Související články

Další články