Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Chlapec (6), který jako jediný přežil pád lanovky v Itálii: Policie vyšetřuje jeho únos!

Zdroj: Profimedia
Únos

Šestiletý chlapec Eitan Biran byl jediný, který přežil květnový tragický pád lanovky v Itálii na hoře Mottarone. Podle webu The Guardian měl být kluk, jemuž zemřeli oba rodiče i mladší sourozenec, svěřen do péče tety. Místo toho si ho proti vůli všech odvezl dědeček do Izraele. Italské úřady tak zahájily vyšetřování.

Byla to strašlivá tragédie. Dne 23. května jela jedna z kabin na horu Mottarone v Itálii, když v tom se uvolnilo lanko a kabina neskutečnou rychlostí sjela dolů, až nakonec zavadila o sloup a spadla. Podle informací mělo selhat lanko i nouzová brzda. Při neštěstí zahynulo čtrnáct lidí a přežil pouze šestiletý chlapec Eitan. 

Chlapci zemřeli při nehodě oba rodiče, kteří byli původem z Izraele, ale žili v Itálii, i dvouletý batr. Jediný přeživší skončil v turínské nemocnici a poté si ho vzala na starost jeho teta z otcovy strany Ayi Biran-Nirková, která žila ve městě Pavia. V sobotu 11. září však mělo dojít podle webu The Guardian k únosu. 

Chlapec opustil Itálii i s dědečkem

Zdá se, že jejich rodinná situace je velmi zapeklitá. Eitanova teta z matčiny strany Pelegová v Tel Avivu tvrdí, že teta z otcovy strany Biran-Nirková drží dítě jako rukojmí a zahájila proces adopce. „My jsme Eitana neunesli a nebudeme to slovo používat. Eitana jsme přivezli zpět domů. Museli jsme to udělat, nedostali jsme žádné informace o jeho zdravotním nebo psychickém stavu. Kdyby soudce nenaplánoval schůzky, neviděli bychom ho,“ uvedla Pelegová pro izraelské rádio 103FM.

Po nehodě se dědeček z matčiny strany Peleg odstěhoval z Tel Avivu do Itálie a podle posledních zpráv vzal dítě v sobotu ráno na procházku. Jenže k večeru se s chlapcem domů už nevrátil. Policie následně zjistila, že malý Eitan opustil Itálii a s dědečkem odletěli do Izraele. „Eitana odtrhli od rodiny, ve které vyrůstal, ale také od lékařů, kteří stále léčí jeho trauma,” uvedl právník rodiny v Itálii.

Související články

Další články