Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Střelba v Ostravě StarDance 2019 Extra Host (pořad) Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Chlapec (16) vyhrál v turnaji ve Fortnite 69 milionů, k velkým penězům přišli i 2 Češi

výhra
O víkendu se v New Yorku odehrál turnaj ve známé počítačové hře Fortnite, ve kterém se hrálo o velmi vysoké výhry. Účastníci hráli o celkem 30 milionů dolarů, v přepočtu tedy 690 990 000 korun. Někteří soutěžící přitom ještě ani nevychodili základní školu. Celkovým vítězem se stal Američan Kyle „Bugha“ Giersdorf, který si kromě poháru odnesl 69 milionů korun.

Turnaj ve hře Fortnite se konal na stadionu stadionu Flushing Meadows. Ve stovce nejlepších hráčů se umístili i dva Češi, Martin „Marteen“ Pátek (14) a Richard „Skailer“ Janeček (16). K možnosti zahrát si o hlavní cenu se sice nedostali, i tak si však z turnaje odnesli více než milion korun.

O kvalifikaci se pokusilo celkem více než 40 milionů hráčů, ve hře, která byla světu představena roku 2017, je jich však zaregistrováno přes 200 milionů, což znamená, že zúčastnit se chtěl každý pátý hráč. Turnaj se zařadil mezi jedny z nejzásadnějších soutěžních událostí v historii e-sportu a to nejen počtem soutěžících, ale i tím, z kolika ještě školou povinných hráčů udělal mladé milionáře.

Mohlo by vás zajímat

Další články