Joel Greaves (3) už ve svém mladém věku zažil to, co nikdo ani za celý život. Chlapci se udělala na těle vyrážka a lékaři mu diagnostikovali plané neštovice. Jenže se později zjistilo, že to žádné neštovice nebyly.

Šlo o velmi vzácný syndrom, o kožní onemocnění, které ohrožuje život člověka. Obvykle vzniká alergickou reakcí na léky nebo za něj může infekce. Joelovi to nejspíš způsobily léky na záškrt. Chlapec tak málem přišel o život.

Jeho maminka Tammy (32) byla zděšena. Všechno šlo hodně rychle a ona tomu nemohla uvěřit. Lékaři jí nemohli zaručit, že její syn přežije. „On už jednou plané neštovice sice měl, jenže teď ty příznaky byly velmi podobné. Ale neměli jsme tušení, co by to mohlo být jiného,“ řekla Tammy, která pracuje jako veterinární zdravotní sestra.

Chlapci se pak na těle objevilo hodně puchýřů a vyrážka. Začala mu odumírat a odpadat kůže. Skončil na oddělení popálenin. „Po celém těle se mu udělaly puchýře, měl oteklé oči,“ řekla.

Joel byl k nepoznání, jeho tělo bylo oteklé, a tak musel podstoupit osmihodinovou operaci, kdy mu odstranili všechnu odumřelou kůži. Joel se z nemocnice vrátil až po 9 dlouhých týdnech.

„Joel byl statečný, ani jednou neplakal, přestože měl obrovské bolesti,“ řekla jeho matka. Nemoc mu ale naštěstí nepoškodila zrak. Musí se ale naučit znovu jíst, mluvit a chodit.