Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Chlapci (13) na Plzeňsku selhalo srdce: Před kolapsem pil energy drinky

neštěstí
Turnaj starších žáků ve florbale ve Šťáhlavech u Plzně se předminulý víkend změnil v noční můru. Teprve třináctiletému chlapci po zápase selhalo srdce, oživovat ho museli diváci a posléze i profesionální záchranáři. Podle svědků před zápasem vypil dva energy drinky.

Incident na svých stránkách popsal přímo florbalový klub. „Kvůli kombinaci několika faktorů, mezi nimiž bylo i požití energy drinků, došlo k upadnutí do bezvědomí u mladého hráče z družstva Karlových Varů,“ psalo se podle webu TN.cz v příspěvku, který je nyní už smazaný.

„Došlo k zástavě oběhu s lapavým dýcháním. Začal boj o život. Na místo dorazily tři posádky profesionálních záchranářů včetně naší letecké záchranné služby. Stav byl kritický, u chlapce probíhala maligní (zhoubná) arytmie s nutností defibrilace. Po prvním výboji se hocha nepodařilo oživit, situace byla velmi vyhrocená,“ uvedla podle florbalového klubu lékařka letecké záchranky Petra Vyhnalová.

Chlapce se naštěstí podařilo oživit, svědci nepochybují o tom, že na zástavě srdce se v jeho případě podílely dva energy drinky, které před zápasem vypil. „Souvislost se zástavou srdce, vznikem maligní arytmie je ze současných vědeckých studií zřejmá. Pití energy drinků v mladém věku může takový stav přivodit nebo způsobit jiné závažné poškození zdraví,“ tvrdí doktorka.

Chlapec se zotavuje

Mluvčí plzeňských záchranářů Mária Svobodová pro TN.cz doplnila, že chlapec už je na tom zdravotně mnohem lépe, přesto však zůstává pod dohledem lékařů.

Související články

Další články