Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Chlapci (12) šlo v Itálii o život: Děsivé video ukazuje, jak se vyhnul medvědovi

+ Dalších 8 fotografií
Teprve dvanáctiletý Alessandro z provincie Trentino v Itálii je velkým milovníkem přírody. Při poslední procházce s rodinou ho ale začal pronásledovat velký medvěd. Zatímco mnozí by v panice začali utíkat a pozornost šelmy na sebe upoutali ještě o něco víc, chlapec zachoval klid a vyhnul se tak možnému útoku, který by mohl skončit nejen ošklivým zraněním, ale i smrtí. Video, které zachycuje Alessandův klidný únik, natočila jeho matka.

Jako správný milovník přírody se dvanáctiletý Alessandro společně s rodinou vydává na výlety, kdykoliv může. Rozhodně ale nezapomene na poslední procházku, při které se jen kousek od něj objevil medvěd, který ho začal pronásledovat.

Není pochyb o tom, že spousta lidí by v takové situaci zpanikařila a dala se na útěk. Alessandro ale studoval, jak se má při případném střetu s medvědem chovat a vyplatilo se. Ještě než tiše požádal matku, aby začala natáčet, pomalými kroky se od zvířete vzdaloval.

Na videu, které nejednomu divákovi způsobí husí kůži, je vidět, že ačkoliv medvěd chlapce sleduje, s každým dalším pomalým krokem začíná ztrácet zájem mu nadále věnovat pozornost. Alessandrova matka pro italský plátek L'Adige uvedla, že šelma naštěstí nebyla vůbec agresivní.

Zděšená rodina

Video, které bylo umístěno na Twitter, viděly už desítky tisíc lidí. Rodina chlapce přiznala, že zatímco Alessandro byl dokonale klidný a vypadal dokonce, jako by ani neměl strach, oni sami trnuli hrůzou. Kdyby se medvěd rozhodl zaútočit, je otázkou, zda by chlapec vůbec přežil. Co byste při střetu s medvědem dělali vy?

Související články

Další články

Nejnovější kauzy