Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Chlap v chalupě slaví 94: Jan Skopeček se přes zažité peklo těší dobrému zdraví

Jan Skopeček
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
OSLAVA
Kdo by neznal herce malých rolí, různých sluhů, komorníků a hospodských Jana Skopečka (94)? Ten se dožívá věku, který mu nejde než závidět. A navíc v kondici, která je obdivuhodná. Jak na tom vlastně je a co všechno prožil?

„Jenda bude mít oslavu v domově seniorů zrovna dnes. Dal dohromady seznam lidí, které by rád viděl a jeho blízcí je kontaktovali. Potěšila by ho přítomnost jeho oblíbenců Dany Batulkové, Kateřiny Macháčkové, Jaromíra Hanzlíka a mnoha dalších. Samozřejmě asi ne všichni se kvůli pracovním závazkům budou moci dostavit, ale někteří ho určitě svou návštěvou potěší,“ řekl eXtra.cz hercův kamarád a spolupracovník David Laštovka.

„Moc se těší. Kromě problémů s očima, které má ale snad už deset let, ho nic podstatného netrápí. Musím to zaklepat, ale přes svůj úctyhodný věk je na tom moc dobře. Mám pro něj nějaké dárky. On sám říká, že nic nepotřebuje, že všechno má, ale nějaké věci související se zdravím pro něj přece jen mám,“ dodal hercův přítel z Kroků Michala Davida, s nimiž bard vydal desku svých písniček.

Láska i koncentrák

Herec má dceru Marii (65) žijící ve Francii, manželka Věra Tichánková (†93) alias Černá kronika z nesmrtelného filmu Ať žijí duchové! bohužel zemřela již před pěti lety. Prožili spolu krásných 65 let.

Za hereckou ikonou, která před pár lety musela právě kvůli zraku pověsit profesi na hřebík, navíc pravidelně dojíždí i synovec z Liberce.

Jana Skopečka, který si za války prošel koncentrákem v Ostende a v roce 1949 byl jedním ze zakládajících členů Divadla pod Palmovkou, diváci znají nejen jako Václava Potůčka z Tří chlapů v chalupě (1963), ale také coby dědu Nováka z Kameňáků, dědu Skopečka z Bobulí, náměstka v Marečku, podejte mi pero!, lokaje z Čerty nejsou žerty a řady dalších rolí. Těch filmových má na kontě víc než 150.

Přečtěte si, jak se herec pro eXtra.cz rozpovídal o zdraví a o přátelích

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy