Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Ivana Gottová Výměna manželek StarDance 2019

Nejnovější kauzy

Chladný podzim v plné parádě už příští týden: Babí léto si musíme užít o víkendu

Počasí
Chladné podzimní dny jsou v plném proudu, ale co babí léto? Můžeme ho ještě očekávat? Pravé babí léto si musíme pořádně užít nyní o víkendu, protože příští týden už přinese oblačnost a srážky.

Pokud jste si letos babího léta moc neužili, tento víkend máte možná poslední možnost. Podle známé české meteoroložky Dagmar Honsové totiž babí léto, nebo slunečné počasí s velkými teplotními rozdíly mezi studeným ránem a relativně teplým odpolednem, si musíme užít tento víkend.

„Příští týden už přinese více oblačnosti i srážek. Přes naše území budou přecházet jednotlivé frontální systémy. Nejvyšší odpolední teploty budou zůstávat ještě vysoko kolem 20 °C,“ uvedla pro eXtra.cz Honsová. Podobně tomu bude i na přelomu září a října. Očekává se velká oblačnost. Velké ochlazení a v maximech budou teploty nejčastěji kolem 15 °C.

„Ale s babím létem se nemusíme loučit úplně. Není vyloučené, že se k nám slunečné dny ještě v průběhu října vrátí (dnes se výstupy modelů na delší časové období výrazně rozchází) – o babím létě ještě kolikrát hovoříme na přelomu října a listopadu – tj. je to léto babí všech svatých,“ vysvětlila meteoroložka Dagmar Honsová.

Mohlo by vás zajímat

Další články