Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Chladný konec října vystřídá oteplení: Bez deštníků se ale neobejdeme, říká meteoroložka

Chladný konec října vystřídá oteplení: Bez deštníků se ale neobejdeme, říká meteoroložka
Zdroj: pixabay
Počasí
Po stále vysokých teplotách, které jsme si do začátku tohoto týdne užívali, přišlo do Česka velmi prudké ochlazení a podle meteoroložky Dagmar Honsové se letošní závěr října zapsal jako nejchladnější za posledních 10 let. Každého nyní zajímá, jestli už je to definitivní tečka za podzimním počasím nebo se můžeme ještě těšit na oteplení.

Málokdo asi čekal, že po teplém víkendu přijde taková ledová sprcha. Zima přišla letos opravdu brzy a konec října je prý letos nejchladnější za posledních deset let. Meteoroložka Dagmar Honsová má ale pro zmrzlíky dobré zprávy.

Při čtvrtečním škrábání okýnek u aut by asi jen málokoho napadlo, že už o víkendu rtuť teploměru vyskočí na krásných 17 stupňů. "Čtvrteční ráno bylo tím nejchladnějším z celého týdne. Na většině území Česka klesla teplota pod bod mrazu," uvedla Honsová s tím, že nejchladněji bylo v Jizerských horách na Jizerce. Tam naměřili -12,5 °C.

"Tak studené ráno naposledy přinesl 12. duben. Podobně mrazivé ráno jako ve čtvrtek očekáváme také v pátek, to budou ranní minima klesat jen k 0 až -4 °C, na horách až -10 °C,"doplnila.

"Víkend ale přinese výrazný nárůst teplot vzduchu, a to díky přechodu teplé fronty. Po ránu v sobotu naměříme 5 až 1 °C, v neděli dokonce 8 až 4 °C," sdělila meteoroložka. Denní teploty se oba dva dny vyšplhají až k 17 stupňům. Obloha má být však zatažená a zapomenout bychom neměli na deštníky.

"Mrazivá rána neočekáváme ani v příštím pracovním týdnu. Návrat zimního počasí očekáváme až kolem sv. Martina," uzavřela.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy