Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Chladnokrevně střílel na pumpě: Žalobce chce pro vraha čerpadlářky Jany výjimečný trest

Zdroj: extra.cz
+ Dalších 14 fotografií
trest
Na začátku loňského prosince došlo na čerpací stanici v Nelahozevsi k vraždě pumpařky Jany Š. (†58). Benzínku přepadli dva lupiči, David Šindler a Ivan Hollitzer. Byl to právě Šindler, kdo na nebohou ženu vytáhl zbraň a kvůli 10 tisícům v pokladně a několika kartonům cigaret ji bez milosti zastřelil. Státní zástupce pro něj navrhl výjimečný trest, jeho komplice pak žádá za loupež potrestat 6 lety ve vězení.

„Střelba a usmrcení pumpařky neměly žádný význam ani proto, že oběť před pachateli ustupovala, nebránila se. Dávala najevo - je to tady vaše. Obžalovaného Šindlera prosila o život a ten ji nevyslyšel,“ uvedl podle serveru idnes.cz státní zástupce Martin Suska.

Podle Susky jsou nejstěžejnějšími důkazy záznamy z bezpečnostní kamery a expertizy stop nalezených na přepadené čerpací stanici. „Už při vstupu na místo činu je ze záznamu jasně vidět, že jeden z pachatelů nesl v ruce zbraň. Střelbu vedl proti dveřím, za nimiž se poškozená snažila skrýt. Muselo mu tak být jasné, že ji může zasáhnout a způsobit vážné poranění či smrt,“ zdůraznil.

Ivan Hollitzer, tedy muž, který na čerpadlářku Janu Š. nevystřelil, se k činu doznal tím, že ve výpovědi prozradil, že na místo činu vešel jako druhý. Pro vraha Davida Šindlera pak státní zástupce navrhl výjimečný trest, tedy něco mezi 20 až 30 lety nebo doživotí.

Hollitzer byl podle svého advokáta pod vlivem drog a netušil, že se Šindler chystá na nebohou čerpadlářku vytáhnout zbraň. Původně navíc prý mělo jít o krádež nafty, nikoliv o vyloupení stanice. „Bez doznání mého mandanta by nebyl jednoznačný důkaz o Šindlerově podílu na činu. A podle toho by soud měl pro Ivana Hollitzera uložit trest,“ uvedl Hollitzerův advokát David Kojzar.

Šindlerův právník Milan Jebavý uvedl, že jeho klient od počátku trestný čin popírá a prý neví, proč proti němu Hollitzer vypovídá. Navíc podle Jebavého neexistuje žádný přímý důkaz, který by Šindlera s vraždou spojoval, požaduje tedy, aby byl zproštěn viny.

David Šindler a Ivan Hollitzer přepadli benzinovou pumpu v Nelahozevsi v noci na 3. prosince 2018. V polovině letošního ledna pak byli zatčeni v Kralupech nad Vltavou a Vojkovicích, Šindler byl v té době navíc v podmínce za krádež.

Související články

Další články